Wielki boks to synonim wielkich pieniędzy, co doskonale ilustrują losy mistrzów ringu. Umiejętność obijania przeciwników to nie tylko sposób na zdobycie sławy, ale również na życie w luksusie. Karol Nawrocki może nie zdobył szczytów w boksie, ale zdołał zapaść w pamięć swoim zamiłowaniem do dostatniego życia. Wygląda na to, że bardziej ceni sobie luksusy, które pielęgnuje za nasze pieniądze. Fani politycznego słuchowiska „Stan Wyjątkowy” słyszeli nie raz o jego wystawnych zwyczajach w okresie, gdy był dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej, a później, znów z nominacji PiS, objął kierownictwo w Instytucie Pamięci Narodowej. Ekskluzywne podróże oraz pobyty w drogich hotelach zdają się być dla Nawrockiego jedynie defensywnym argumentem, gdyż według jego słów, wszystko to realizowane jest dla dobra Polski. Przez ponad pół roku korzystał z apartamentu Deluxe w Muzeum II Wojny Światowej, mimo że jego mieszkanie znajdowało się zaledwie pięć kilometrów dalej. Twierdzi, że z tego miejsca prowadził „dynamiczną politykę międzynarodową”, co zdaje się być tragikomedią.
Nawrocki Na Nowogrodzkiej
Niedawno Karol Nawrocki został przyłapany w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej. Tłumaczył, że był tam przypadkiem, a to, co może sugerować spotkanie z prezesem, nie miało żadnego znaczenia. W obronie pana Karola można stwierdzić, że pewnie miał inny cel. Chociaż z nieoficjalnych źródeł wynika, iż sztab wyborczy „obywatelskiego” kandydata w PiS intensywnie pracuje nad kampanią podważającą reputację Rafała Trzaskowskiego. Na jedno z zebrań przygotowaną prezentację przedstawił poseł PiS, Sebastian Kaleta, znany ze swojej obsesji na punkcie Trzaskowskiego.
Atak Na Rafała Trzaskowskiego
Trzaskowski ma być celem ataków za swoje wsparcie dla LGBT, dotacje dla lewicowych organizacji oraz za wcześniejszą krytykę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Będzie obwiniany również o konkretne głosowania w Sejmie i Europarlamencie, które można by przedstawić jako działanie przeciw interesom Polski oraz na rzecz Niemiec.
Polityczna Przemiana Trzaskowskiego
W odpowiedzi na te ataki, Trzaskowski próbuję zmienić swój wizerunek, przesuwając się z liberalno-lewicowych stanowisk w prawo. Dystansuje się od Zielonego Ładu, krytykuje umowę UE z krajami Ameryki Południowej, która wywołała protesty wśród rolników i wysyła antymigracyjne sygnały, sugerując m.in. odebranie 800 plus Ukraińcom, którzy nie osiedlili się na stałe w Polsce.
Szkopuł tkwi w tym, że zbyt radykalna zmiana może budzić wątpliwości wśród wyborców. Takie obawy są słyszalne w kręgach premiera Donalda Tuska, który również przeszedł niejedną metamorfozę w swoim politycznym życiorysie.
Zapraszamy do zapisania się na newsletter „Stanu Wyjątkowego”. Co tydzień przedstawiamy kluczowe wydarzenia oraz polecamy interesujące artykuły. Zapis można zrealizować tutaj: