Dzisiaj jest 12 lutego 2025 r.
Chcę dodać własny artykuł
Reklama

Mężczyzna szukał pomocy po nękaniu ze strony żony, lecz ZUS postawił go w trudnej sytuacji

W czasie rozwodu mężczyzna stał się ofiarą skandalicznych działań byłej żony, która wszelkimi sposobami postanowiła go zniszczyć. Fałszywe oskarżenia o molestowanie córki, wynajęcie detektywa oraz sabotaż jego samochodu to jedynie niewielka część jej agresywnych poczynań, które miały na celu wywarcie presji na mężczyznę. Kiedy zdesperowany bohater tej historii, aby poradzić sobie z traumą, udał się do ośrodka terapeutycznego w Meksyku, ZUS postanowił odmówić mu wypłaty zasiłku chorobowego, co tylko pogłębiło jego trudną sytuację. Sprawa znalazła swoje miejsce w sali sądowej.

NĘKANIE I POGORSZENIE STANU ZDROWIA

Historia zaczyna się w momencie, gdy mężczyzna, będący w trudnym procesie rozwodowym, doświadczył nieustannego nękania ze strony swojej byłej żony. Oprócz bezpodstawnych oskarżeń, kobieta posunęła się nawet do agresywnych działań, takich jak odkręcenie kół w jego samochodzie, co skończyło się poważnym wypadkiem. W wyniku tej sytuacji stracił nie tylko stabilność finansową, ale także potrzebował interwencji psychiatrycznej.

WYJAZD W CELU LECZENIA

Psiquiatra zauważając, że stan zdrowia jego pacjenta ulega pogorszeniu, zasugerował chwilową zmianę otoczenia, co stało się kluczowe w obliczu sytuacji, jakie mu zgotowała była żona. Mężczyzna zdecydował się na trzytygodniowe zwolnienie, spędzając połowę tego czasu w ośrodku w Meksyku, gdzie korzystał z różnych form terapii, w tym z jogi i leczenia farmakologicznego.

WYMARZONA REKONWALESCENCJA CZY WAKACJE?

Niestety, ZUS, kierując się donosem byłej małżonki, postanowił odrzucić jego wniosek o zasiłek, twierdząc, że czas spędzony w Meksyku to zwykłe „wakacje”. Na szczęście sąd stanął po stronie mojego klienta, stwierdzając, że wyjazd miał związek z zaleceniami lekarza i znacząco wpłynął na jego powrót do zdrowia. Mężczyzna szybko wrócił do pracy na stanowisku menadżerskim, odnajdując swoje miejsce na nowo.

SPRAWIEDLIWOŚĆ CZY NIE? WERDYKT SĄDU

Sąd, przyznając rację mężczyźnie, powołał się na orzeczenie Sądu Najwyższego z 17 stycznia 2024 roku, które jasno stwierdza, że wyjazd za granicę celem leczenia w czasie trwania zwolnienia lekarskiego nie jest wystarczającą podstawą do odmowy zasiłku. Wyrok jest prawomocny i można mieć nadzieję, że wreszcie przywróci on mężczyźnie spokój psychiczny oraz poczucie sprawiedliwości.

O autorze:

Remigiusz Buczek

Piszę tu i tam, a bardziej tu. Zainteresowania to sport, polityka, nowe technologie.
Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie