Lubuscy mundurowi nie ustają w działaniach na rzecz promowania odpowiedzialności podczas korzystania z zimowych atrakcji. Co roku przypominają, aby nie wchodzić na zamarznięte jeziora czy stawy, ponieważ to niezwykle niebezpieczne. Lód może w każdej chwili się załamać, a ryzyko związane z taką decyzją jest ogromne.
OSTRZEŻENIE PRZED KRUCHYM LODEM
W ostatnich dniach zauważalny wzrost temperatury sprawił, że pokrywa lodowa stała się krucha i niebezpieczna. Wchodzenie na taki lód to zły pomysł, którego konsekwencje mogą być tragiczne. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wielokrotnie ostrzegają o zagrożeniach związanych z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. W obliczu zmieniających się warunków atmosferycznych, lód jest coraz mniej stabilny, co naraża na niebezpieczeństwo każdą osobę, która zdecyduje się na spacer po jego powierzchni.
DUMNA NIEOSTROŻNOŚĆ DOROSŁYCH
Niestety, nieodpowiedzialne zachowania dorosłych oraz brak nadzoru nad dziećmi przyczyniają się do wielu tragicznych wypadków. Mimo licznych ostrzeżeń, co roku na zamarzniętym lodzie ginie kilkanaście osób. Jeżeli zauważymy dzieci bawiące się na lodzie lub wędkarzy przemieszczających się po niebezpiecznych akwenach, powinniśmy zareagować i niezwłocznie zadzwonić pod numer alarmowy 112. Nie możemy być obojętni na sytuacje, które mogą skończyć się tragedią.
BEZPIECZEŃSTWO NA PIERWSZYM MIEJSCU
Warto przypomnieć, że jedynym bezpiecznym lodem jest ten na lodowisku, o czym koniecznie powinniśmy informować najmłodszych. Zadbajmy o to, by nasze dzieci wiedziały, jak niebezpieczne mogą być zabawy na zamarzniętych rzekach i jeziorach. Pamiętajmy: odpowiedzialność zaczyna się od nas!
Aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol
Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli
Źródło: Polska Policja