Dzisiaj jest 15 stycznia 2025 r.
Chcę dodać własny artykuł

Reakcja przeora Jasnej Góry na słowa Nawrockiego: apel o poszanowanie regulaminu

W sobotę, w trakcie XVII Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców, miało miejsce zdarzenie, które wywołało spore kontrowersje. Po nabożeństwie odbyło się spotkanie z Karolem Nawrockim, prezesem Instytutu Pamięci Narodowej, który stara się o fotel prezydenta z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie wystąpienia, jeden z młodych uczestników zadał politykowi pytanie dotyczące ideologii w szkołach, co wywołało falę skandowania wśród zebranych.

Na reakcję przeora Jasnej Góry, o. Samuela Pacholskiego, nie trzeba było długo czekać. Zwrócił się do zgromadzonych, podkreślając, że sanktuarium powinno pozostać otwarte dla wszystkich, niezależnie od kontrowersji. „Jasna Góra jest miejscem dla każdego, kto przybywa tu jako pielgrzym i przestrzega obowiązujących zasad,” zauważył duchowny.

KONTAKTY Z POLITYKAMI I REGULAMIN

O. Pacholski zaapelował do organizatorów, by respektowali regulamin obowiązujący w świątyni. W kontekście skandowania haseł politycznych, przeor zaznaczył, że miejsce to nie może stać się areną sporów politycznych. „Wraz z paulinami chcemy dbać, by Jasna Góra była przestrzenią jednoczącą, a nie podzieloną,” dodał.

Podkreślił, że jego zmartwieniem są wypowiedzi osób niezaangażowanych w życie religijne, które wchodzą w dyskusję o ewentualnej profanacji sanktuarium. „Nie da się tego osiągnąć przez wprowadzanie zakazów,” podsumował o. Samuel Pacholski, apelując o dojrzałość w komentarzach dotyczących miejsca modlitwy.

PRZYJAZNE SPOJRZENIE NA WYDARZENIA

Duchowny odniósł się także do stwierdzenia, że kościoły nie są odpowiednim miejscem do prowadzenia agitacji politycznej. „Przybytek ten przyjmuje wielu polityków z różnych opcji, a wielu z obecnych kandydatów na prezydenta bywało tutaj regularnie,” stwierdził, zapraszając wszystkich polityków na modlitwę, pod warunkiem, że uszanują charakter miejsca.

W kontekście nadchodzących wyborów prezydenckich 2025, lista kandydatów jest już w toku. Kandydować będą m.in. Magdalena Biejat z Nowej Lewicy, Szymon Hołownia z Polski 2050 oraz Karol Nawrocki, popierany przez PiS. Jasna Góra, mimo burzliwych wydarzeń, pozostaje miejscem o głębokim duchowym znaczeniu, do którego wszyscy są zaproszeni, pod warunkiem poszanowania jego świętości.

Źródło/foto: Polsat News

Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów/YouTube x Waldemar Deska/PAP
Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie