Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie to nie tylko mundurowi wykonujący swoje obowiązki. To ludzie o wielkich sercach, którzy na co dzień udowadniają, jak drobne gesty potrafią zmienić czyjś dzień na lepsze. Ich zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy są niezłomne, co potwierdzają liczne inicjatywy, w tym akcja pod hasłem „Świąteczna paczka”. W tym roku wsparli jedną z rodzin z Wyszkowa, której historia wzruszyła ich do głębi.
PRZYKRA TRAGEDIA
Codzienna służba policjantów to nieustanne obcowanie z rozmaitymi ludźmi i ich historiami. Wśród tych przejawów ludzkiego losu pojawiają się opowieści, które nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie. Co roku mundurowi angażują się w lokalne akcje świąteczne, a w tym roku postanowili zorganizować własną „Świąteczną paczkę”. Jej adresatem stała się rodzina, na którą los się okrutnie uwziął. 30 listopada br. ich dom spłonął w pożarze, a w jego wnętrzu mieszkała mama z dwojgiem dzieci – 10-letnią córką i 6-letnim synem. Policjanci, mimo że zdają sobie sprawę, iż ich pomoc to tylko kropla w morzu potrzeb, pragnęli na chwilę przywrócić tym dzieciom radość oraz uśmiech na twarzach.
MIKOŁAJE Z WYSZKOWA
Mundurzyści wcielili się w rolę Mikołajów, a w ich wysiłkach wsparli ich pracownicy Policji oraz członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów z Wyszkowa. Organizując wspólną „zrzutkę”, przygotowali pełną niespodzianek paczkę, którą z radością przekazali rodzinie. Życzyli im spokoju, pomyślności oraz rychłego powrotu do odbudowanego domu. To były chwile radości, które na długo zostaną w pamięci zarówno policjantów, jak i obdarowanej rodziny.
BEZINTERESOWNA POMOC
Policjanci nie oczekują żadnej zapłaty za swoją pomoc. Ich najbardziej bezcenną nagrodą jest radość i szczęście widoczne na twarzach osób, którym udało się pomóc. Rodzina z wyszkowskiego pożaru wyraziła swoją wdzięczność, podkreślając, że „…nawet mała kropelka ma wielkie znaczenie…”. Te słowa są najlepszym dowodem na to, jak wielką siłę mają uprzednie gesty dobroci i solidarności w społeczności lokalnej.
W czasach, gdy często słyszymy o zaniechaniu i obojętności, przykład policjantów z Wyszkowa przypomina nam, że w szarej rzeczywistości również zdarzają się chwile pełne ciepła i współczucia. Takie działania świadczą o tym, że każdy z nas może być Mikołajem, nie tylko w czasie Świąt, lecz przez cały rok.
Autor: podkom. Wioleta Szymanik
Źródło: Polska Policja