Dzisiaj jest 22 listopada 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Trendy w Bezpieczeństwie Publicznym według Krajowej Mapy Zagrożeń po Trzech Kwartałach 2023 Roku

Grudziądzcy policjanci dokonali analizy wyników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za pierwsze trzy kwartały 2024 roku, a efekty ich pracy są, delikatnie mówiąc, wymowne. Mieszkańcy zarejestrowali 772 zgłoszenia, z czego każdy z nas musiałby przyznać, że mamy do czynienia z poważnymi problemami w naszym otoczeniu.

NAJWIĘKSZE ZAGROŻENIA

Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazło się nieprawidłowe parkowanie, które zgłoszono aż 210 razy. Wygląda na to, że nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, co oznacza „zgodne z przepisami”. Kolejne miejsca zajęło spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych – 161 zgłoszeń, a także przekraczanie dozwolonej prędkości, zgłoszone 108 razy. Uwagę wzbudza też problem nielegalnych wysypisk śmieci, które odnotowano w 42 przypadkach. Pozostałe doniesienia dotyczyły wadliwej infrastruktury drogowej, złej organizacji ruchu, a także młodzieżowych zgromadzeń, które mogą budzić grozę.

REAKCJA POLICJI

W wyniku weryfikacji tych zgłoszeń, policjanci z Grudziądza usunęli 293 zidentyfikowane problemy. Ciekawe, że 14 zgłoszeń przekazano innym instytucjom, co może sugerować, że nie każdy problem można rozwiązać za pomocą policyjnych interwencji. Natomiast aż 432 zgłoszenia okazały się niepotwierdzone. To pokazuje, jak ważna jest odpowiedzialność w korzystaniu z Krajowej Mapy Zagrożeń, bo każde zgłoszenie uruchamia działania policji.

ZAWEZWANIE DO WSPÓŁPRACY

Grudziądzka policja apeluje do mieszkańców o aktywne korzystanie z aplikacji. Dzięki współpracy i wymianie informacji między obywatelami a służbami mundurowymi, można znacząco poprawić bezpieczeństwo w naszych osiedlach. Warto jednak pamiętać o odpowiedzialności – nie każde zgłoszenie musi być uzasadnione. W końcu, jeżeli ktoś lodówkę na parkingu postawi, to niekoniecznie oznacza to zgłoszenie alarmowe!

W kontekście współczesnych problemów miejskich, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa stanowi pomocne narzędzie, mające na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i porządku w społeczeństwie. Pamiętajmy, że nasze działania mogą uczynić otoczenie lepszym miejscem do życia!

Autor: asp. Łukasz Kowalczyk

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie