Dzisiaj jest 7 lutego 2025 r.
Chcę dodać własny artykuł
Reklama

„Brejza ujawnia nagranie z żoną Ziobry. Zobacz, jak to wygląda”

Krzysztof Brejza podzielił się na platformie X kontrowersyjnym nagraniem, które zarejestrowano w Parlamencie Europejskim. Uczestnicząc w rozmowie z Dariuszem Jońskim, europoseł zauważył, że Patrycja Kotecka-Ziobro, żona ministra Zbigniewa Ziobry, usiłowała zarejestrować tę konwersację. „Zobaczcie, tak się zachowuje osoba, która próbowała nagrać moją rozmowę” – napisał Brejza, zwracając uwagę na nietypowe zachowanie Koteckiej.

Na nagraniu widoczna jest Kotecka, która trzyma w dłoni smartfon. Według Brejzy, jej intencje mogą przypominać działania jej męża, który posługiwał się programem szpiegowskim Pegasus. „Jej mężowi do podsłuchiwania służył Pegasus, a ona korzysta tylko z telefonu komórkowego” – komentował europoseł.

Brejza podkreślił również, że próba nagrania rozmowy przebiegła w niezręczny sposób. „Spytałem grzecznie, dlaczego, podobnie jak jej mąż, nagrywa, a ona zamiast odpowiedzieć, zaczęła dziwnie się we mnie wpatrywać” – zaznaczył.

Reakcja polityków związanych z formacją Suwerenna Polska również nie kazała na siebie długo czekać. „Swoje fantazje to zostaw dla siebie” – stwierdzili przedstawiciele partii, której był liderem Zbigniew Ziobro przed zjednoczeniem z PiS-em.

Afera Pegasusa i jej konsekwencje

Temat oprogramowania Pegasus stał się w Polsce głośny w 2018 roku, kiedy opublikowano informacje o jego zakupie i wykorzystaniu do inwigilacji różnych osób. W 2021 roku zespół Citizen Lab ujawnił listę ludzi, którzy byli śledzeni przez ten system. „Afera Pegasusa” będzie szczegółowo badana przez sejmową komisję śledczą, której przewodniczącą została Magdalena Sroka, a jej zastępcami Marcin Bosacki, Paweł Śliz, Tomasz Trela oraz Przemysław Wipler.

Pegasus, rozwijany przez izraelską firmę NSO Group, opracowano z myślą o zapobieganiu działalności terrorystycznej oraz przestępczej, jednak jego rzeczywiste zastosowanie budzi wiele kontrowersji i pytań o etykę oraz prywatność obywateli.

Źródło/foto: Interia

O autorze:

Remigiusz Buczek

Piszę tu i tam, a bardziej tu. Zainteresowania to sport, polityka, nowe technologie.
Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie