Dzisiaj jest 10 stycznia 2025 r.
Chcę dodać własny artykuł

Studenckie rozmowy o Policji, mediach i sytuacjach kryzysowych z Akademią im. Jakuba z Paradyża

„`html

W miniony czwartek, 12 grudnia, po raz kolejny studenci Akademii imienia Jakuba z Paradyża odwiedzili Lubuską Policję. Głównym celem wizyty były warsztaty dotyczące skutecznej komunikacji działań Policji w mediach, które poprowadził młodszy inspektor Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z narzędziami wykorzystywanymi w komunikacji oraz zasadami public relations, a także omówić procedury działania w sytuacjach kryzysowych. Rozmowy skupiły się nie tylko na codziennej pracy Policji, ale także na tym, jak komunikacja wpływa na postrzeganie jej przez społeczeństwo.

KOMUNIKACJA Z KLUCZEM DO BEZPIECZEŃSTWA

Policja często kojarzy się z rutynowymi działaniami: zatrzymywaniu przestępców, ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego, czy zapewnianiem bezpieczeństwa na drogach. Kluczowym elementem wpływającym na wrażenie, jakie stwarza Policja, jest jednak komunikacja z obywatelami. Większość z nas pierwsze informacje o działaniach stróżów prawa czerpie z internetu, radia, telewizji czy prasy. Dlatego tak ważne jest, aby Policja sprawnie dzieliła się informacjami na temat swojej pracy. To właśnie ten temat był szeroko omawiany podczas warsztatów, w których brali udział studenci kierunku Bezpieczeństwo Narodowe.

WIZYTA NA STRZELNICY

Wizyta studentów, pod opieką dr. Waldemara Kaaka z Wydziału Prawa i Bezpieczeństwa AJP, zaczęła się od zwiedzania strzelnicy, wykorzystywanej przez lubuskich policjantów do treningów. Po zapoznaniu się z bazą, przyszedł czas na merytoryczną część wydarzenia, którą poprowadził młodszy inspektor Marcin Maludy. Podczas warsztatów rzecznik policji szczegółowo wskazał czynniki, dzięki którym materiały opracowywane przez zespół prasowy oraz oficerów przyciągają uwagę nie tylko lokalnych mediów, ale również często przekraczają granice województwa.

SKUTECZNE DZIAŁANIE W MEDIACH

W trakcie prelekcji omówiono, co wpływa na obecność Policji w mediach. Aktywność rzecznika, skuteczna komunikacja wewnętrzna, obecność na miejscu zdarzenia oraz szybkość reakcji to kluczowe elementy. Jednak istotna jest także oryginalność i niekonwencjonalność komunikatów prasowych, które przyciągają uwagę publiczności. To tylko niektóre z wielu aspektów, które składają się na politykę komunikacyjną Policji.

PROCEDURY W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH

Na warsztatach nie mogło zabraknąć również omawiania procedur w sytuacjach kryzysowych. Etapy działań w czasie kryzysu oraz strategie minimalizujące jego skutki to kwestie, które zostały poruszone. Uczestnicy mieli okazję zadawać pytania odnośnie najważniejszych aspektów funkcjonowania Policji w trudnych sytuacjach, co z pewnością wzbogaciło ich wiedzę o tej kluczowej instytucji.

Oprócz samej wiedzy teoretycznej, współpraca z Lubuską Policją niesie ze sobą ogromne korzyści dla obydwu stron, a wieloletnia tradycja tych spotkań pokazuje, jak ważne jest dzielenie się doświadczeniem oraz inspiracjami. Takie działania przyczyniają się do stworzenia silnych więzi pomiędzy Policją a społeczeństwem, co tylko potęguje poczucie bezpieczeństwa w regionie.

Opracował: młodszy inspektor Marcin Maludy
Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

„`

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie