Dzisiaj jest 21 września 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Zmagania najlepszych dzielnicowych w finale eliminacji wojewódzkich do XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów

W dniach 17 i 18 września 2024 roku w kujawsko-pomorskim odbyły się eliminacje II stopnia do XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W rywalizacji wzięli udział dzielnicowi oraz kierownicy rewirów dzielnicowych z komend miejskich i powiatowych Policji.

INTENSYWNE ZMAGANIA W BYDGOSZCZY

Uczestnicy zawodów, w tym 38 dzielnicowych wyłonionych w eliminacjach powiatowych oraz 20 kierowników rewirów dzielnicowych, zmierzyli się w różnorodnych konkurencjach, które odbyły się zarówno w salach wykładowych OPP w Bydgoszczy, jak i na strzelnicy. Celem tych rywalizacji było nie tylko wskazanie najlepszych, ale także podniesienie umiejętności zawodowych policjantów.

WYNIKI I NAGRODY

W kategorii dzielnicowych zwycięzcą eliminacji wojewódzkich został asp. Dawid Superczyński z KPP Żnin. Drugie miejsce zdobył asp. Michał Tylak, także z KPP Żnin, a trzecią lokatę zajął asp. Andrzej Wölk z KPP Wąbrzeźno. Laureaci otrzymali nagrody oraz dyplomy ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, insp. Jakuba Gorczyńskiego.

Kierownicy rewirów dzielnicowych również mieli swoje zmagania. Zwycięzcą tej rywalizacji został asp. Marcin Cieszyński z KPP Rypin, na drugim miejscu uplasował się podkom. Mateusz Gdaniec z KMP Bydgoszcz, a na trzeciej pozycji znalazł się asp. sztab. Tomasz Kawski z KMP Włocławek. Również w tej kategorii nagrody zostały ufundowane, tym razem przez Zarząd Kujawsko-Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej Sekcji Polskiej IPA.

PATRONAT I WSPARCIE

Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Michała Sztybla, którego reprezentował na zakończeniu Pierwszy Wicewojewoda Piotr Hemmerling. W ramach tej uroczystości wręczył on nagrodę rzeczową najlepszemu dzielnicowemu.

ZAPOWIEDŹ FINAŁU

Eliminacje wojewódzkie stanowiły doskonałą okazję do doskonalenia umiejętności, które z pewnością zostaną wykorzystane w codziennej służbie. Finał zawodów zaplanowano na dni 22-25 października 2024 roku w Szkole Policji w Katowicach, gdzie Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy reprezentować będą laureaci eliminacji, którzy zajęli miejsca I i III w kategorii dzielnicowych oraz zwycięzca w kategorii kierowników rewirów.

Autor: podinsp. Arkadiusz Szkodziński, Wydział Prewencji KWP w Bydgoszczy

Publikacja: asp. szt. Piotr Duziak

Źródło: Polska Policja