Wydarzenia w Opolu przypominają scenariusz taniego kryminału, w którym głównym bohaterem jest, bagatela, 38-letni złodziej. Mężczyzna postanowił wzbogacić się na kradzieży aluminiowych felg z samochodów zaparkowanych w mieście. Ale to nie koniec jego 'osiągnięć’ – policjanci mają podejrzenia, że na jego sumieniu znajdują się także kradzieże sprzętu samochodowego oraz skrzynek na butelki zwrotne, razem z ich zawartością.
SPRAWCA W RĘKACH POLICJI
Podejrzany został zatrzymany przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, a jego złodziejskie wybryki miały miejsce w warunkach recydywy, co z pewnością mu nie pomoże. Mężczyzna może spędzić za kratkami nawet 7,5 roku, co z pewnością jest zupełnie innym rodzajem 'wypoczynku’, niż mógł sobie wyobrażać.
JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?
Od połowy września mundurowi otrzymywali liczne zgłoszenia dotyczące kradzieży aluminiowych felg z zaparkowanych aut. Okazuje się, że przestępstwa odbywały się regularnie, z kilkudniowymi przerwami, a ich sprawca miał czelność grasować na terenie całego Opola. W toku włamań znikały również inne wartościowe przedmioty pozostawione w pojazdach.
DETALY ŚLEDZTWA
W śledztwo zaangażowani byli policjanci, którzy pracowali jak szwajcarski zegarek – zbierali zeznania pokrzywdzonych i świadków, zabezpieczali ślady na miejscach przestępstw i skrupulatnie analizowali przebieg zdarzeń. Ich determinacja przyniosła efekty: 4 listopada wpadli na trop 38-letniego mieszkańca Opola, który miał na sumieniu mnóstwo kradzieży.
CO ZARZUCILI MU ŚLEDZCY?
Zebrane dowody pozwoliły na postawienie mu pięciu zarzutów kradzieży. Sprawca miał wykraść nie tylko kilka kompletów kół aluminiowych i sprzętu samochodowego, lecz także dziesiątki skrzynek na butelki zwrotne, które przecież w dobie recyclingu powinny być szanowane. Jak mówią śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy, co oznacza, że mogą pojawić się kolejne zarzuty – może i jakieś jeszcze 'złote osiągnięcia’ tego niegrzecznego 38-latka?
Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, co także staje się dość powszechnym 'wypoczynkiem’ dla osób, które nie potrafią wykorzystać swojej wolności w bardziej konstruktywny sposób. Zastanówmy się jednak, czy to wszystko naprawdę było warte ryzyka? Odpowiedź na pewno napotka kolejne pytania, a my pozostajemy z niewypowiedzianą ironią w głosie – cóż za światły przestępca!
Źródło: Polska Policja