Warszawscy policjanci rozbili olbrzymie, nielegalne laboratorium produkujące Klefedron, odkrywając prawdziwy narkotykowy kombinat na Mazowszu. W trakcie wyjątkowo spektakularnej akcji, funkcjonariusze zabezpieczyli nie tylko znaczne ilości tego narkotyku, ale także ogromne ilości odpadów oraz półproduktu służącego do jego wytwarzania.
Zlikwidowane Laboratorium w Raciążu
Śledztwo prowadzone przez Komendę Stołeczną Policji doprowadziło do odkrycia grupy przestępczej działającej w Warszawie i Nowym Dworze Mazowieckim. Akcja miała miejsce w gminie Raciąż, gdzie trzej mężczyźni przez długi czas prowadzili działalność wytwórczą, produkując niebezpieczne substancje, które następnie trafiały na czarny rynek. W wyniku działań policji skonfiskowano nie tylko sprzęt do produkcji, ale również substancje chemiczne niezbędne do wytwarzania narkotyków.
Ogromne Ilości Narkotyków i Odpadow
Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli 700 kilogramów Klefedronu, zarówno w formie płynnej, jak i skrystalizowanej, a także 14 tysięcy litrów odpadów poreakcyjnych oraz około 300 litrów półproduktu. „W budynkach gospodarczych znajdowała się kompletnie wyposażona linia do produkcji narkotyków. Wartość zabezpieczonych substancji na czarnym rynku szacowana jest na ponad 35 milionów złotych” – mówi Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.
Trzej Zatrzymani Przestępcy
Wszyscy trzej mężczyźni w wieku 25, 33 i 38 lat zostali zatrzymani na miejscu. Okazało się, że dwóch z nich było poszukiwanych przez organy ścigania – jeden z nich miał do odbycia karę pozbawienia wolności, a drugi był w zainteresowaniu policji. „38-latek był poszukiwany w związku z karą dwóch lat więzienia, natomiast 25-latek poszukiwany był operacyjnie przez funkcjonariuszy z Białołęki” – dodaje Adamus.
Groźba Surowych Kar
Po przeprowadzonych czynnościach, mężczyźni zostali przekazani do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie usłyszeli zarzut produkcji znacznych ilości substancji psychotropowej. Za ten czyn grozi im od 3 do 20 lat więzienia. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu całej trójki.
Chociaż sprawa wciąż jest w toku, działania stołecznej policji pokazują determinację służb w walce z przestępczością narkotykową. Trzeba przyznać, że to kolejne niepokojące wydarzenie, które ujawnia skalę problemu i potrzebę dalszego zaangażowania w tym zakresie.