Tragiczna historia malutkiej Isabelli Rose wstrząsnęła całą Wielką Brytanią. Dwuletnia dziewczynka miała zostać brutalnie zabita przez kochanka swojej matki, 24-letniego Scotta Jeffa. Para przez kilka dni ukrywała fakt jej śmierci, wożąc jej zwłoki w wózeczku, tak aby twarz zmarłej nie była widoczna. Teraz zapadł wyrok sądu w tej przerażającej sprawie.
Horror, który rozegrał się w Ipswich
Do makabrycznego zdarzenia doszło 26 czerwca ubiegłego roku w Ipswich, we wschodniej Anglii. Koszmar małej Isabelli rozpoczął się, gdy jej matka, Chelsea Gleason-Mitchell, związała się z nowym partnerem. Scott, nadużywający narkotyków, coraz częściej wyładowywał swoją agresję na dziewczynce, podczas gdy jej matka wydawała się temu biernie przyglądać.
Gehenna dziecka i skrywanie prawdy
Świadkowie relacjonowali, że Isabella często nosiła ciemne okulary i kaptur, które miały maskować jej obrażenia. W dniu, w którym nastąpiła tragedia, została brutalnie zamordowana przez Scotta. Para przez trzy dni próbowała ukryć fakt jej śmierci, wożąc ciało w specjalnie przystosowanym wózku. Nawet udali się na zakupy, z ciałem dziecka ukrytym przed wzrokiem innych.
Odkrycie prawdy
29 czerwca, gdy policja weszła do mieszkania, w którym przebywała matka Isabelli, natrafili na okropny zapach rozkładających się zwłok. Ciało dziewczynki znaleziono w kabinie prysznicowej, przykryte grubą warstwą materiałów. Sekcja zwłok ujawniła przerażające obrażenia, w tym rozległe urazy i złamania, a przyczyną zgonu okazał się być zator szpiku kostnego spowodowany okrutnym urazem szkieletu.
Werdykt sądu
22 listopada sąd w Ipswich ogłosił wyrok. Scott Jeff został uznany za winnego morderstwa i dwóch przypadków znęcania się nad dzieckiem, podczas gdy jego partnerka została skazana za znęcanie się nad córką, ale oczyszczona z zarzutu morderstwa. Ostateczny wyrok w tej sprawie zostanie ogłoszony 13 grudnia.
Ta tragedia ukazuje nie tylko brutalność, jakiej najbardziej bezbronne istoty mogą doświadczyć, ale także zwraca uwagę na zagrożenia związane z przemocą w rodzinie oraz odpowiedzialnością dorosłych za ochronę dzieci.