Dzisiaj jest 25 listopada 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Warsztaty równościowe w służbie – jak przełamywać stereotypy i eliminować uprzedzenia

W minionym tygodniu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu zrealizowano wyjątkowe szkolenie, które miało na celu propagowanie budowania równościowego środowiska w służbie. W trakcie tego wydarzenia uczestnicy mieli okazję aktywnie dyskutować na temat stereotypów, ich źródeł oraz sposobów reagowania na niepożądane zachowania. To ważny krok w kierunku eliminowania uprzedzeń w pracy policji.

PRZECIWKO DYSKRYMINACJI

Szkolenia, wykłady i warsztaty skupiające się na tematyce przeciwdziałania dyskryminacji i eliminowania stereotypów stały się stałym elementem działań Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Ich główną ideą jest promowanie uniwersalnych wartości, takich jak równość, różnorodność i szacunek dla innych. Uczestnicy nie tylko nabywają wiedzę teoretyczną, ale również zyskują umiejętności wzmacniające ich świadomość i wrażliwość społeczną.

SZKOLENIE Z MIĘDZYNARODOWĄ ORGANIZACJĄ DO SPRAW MIGRACJI

W ramach tego przedsięwzięcia, gościem specjalnym była Pani Marta Bielecka, przedstawicielka Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji, która prowadziła szkolenie. Skupiła się na zasadzie równego traktowania niezależnie od płci, ale poruszała także szersze tematy dyskryminacji, obejmujące wiek, status majątkowy, pochodzenie, zatrudnienie, niepełnosprawność oraz sytuację rodzinną. Ta wszechstronna perspektywa niewątpliwie wzbogaciła zebranych uczestników, w tym przedstawicieli kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Bez wątpienia każdy krok w kierunku równości i poszanowania różnorodności w strukturach policyjnych zasługuje na uznanie. Tego typu inicjatywy są nie tylko potrzebne, ale wręcz niezbędne. Kto wie, może dzięki nim Policja zyska nowy, bardziej otwarty wizerunek w oczach społeczeństwa? Przyszłość pokaże, ale jedno jest pewne – zmiany są na horyzoncie.

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie