Dzisiaj jest 17 marca 2025 r.
Chcę dodać własny artykuł
Reklama

Ukrainka może wystąpić w drużynie narodowej Polski, zajmowane są pierwsze kroki w tej sprawie

Anastazja Hryszczuk, dwudziestoletnia siatkarka z Ukrainy, przeżywa niezwykle udany sezon w zespole ŁKS-u Commercecon Łódź. Jej znakomita forma sprawia, że pojawiają się dyskusje na temat ewentualnego powołania jej do reprezentacji Polski, prowadzonej przez Stefano Lavariniego. Potwierdzają to nawet niektórzy działacze, którzy przyznają, że rozmowy w tej sprawie już się toczą.

Imponujące osiągnięcia na parkiecie

Hryszczuk mieszka w Polsce od dłuższego czasu i ma za sobą występy w barwach ŁKS-u na poziomie juniorskiej siatkówki. W bieżącym sezonie sztab trenerski obdarzył ją ogromnym zaufaniem, co siatkarka z powodzeniem spłaca, regularnie osiągając około dwudziestu punktów w każdym meczu. Jej świetne występy przekładają się na solidne rezultaty drużyny z Łodzi.

Potencjalne wzmocnienie reprezentacji

Rosnąca forma Hryszczuk oraz jej imponujące statystyki sprawiają, że coraz częściej wymienia się ją jako potencjalne wzmocnienie reprezentacji Polski na pozycji atakującej. W przypadku przyjęcia do kadry mogłaby stać się cennym wsparciem dla zespołu, obok takich zawodniczek jak Magdalena Stysiak i Malwina Smarzek.

Opinie ekspertów

W programie #7Strefa na Polsacie Sport Łukasz Kruk, dyrektor sportowy MOYA Radomki Radom, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat Hryszczuk. Przyznał, że są podejmowane działania, aby umożliwić jej grę w polskiej reprezentacji.

— Wiem, że w tej sprawie podejmowane są konkretne kroki — zaznaczył Kruk. — Takie talenty rodzą się w trudnych czasach. Uważam, że jako reprezentacja Polski zyskalibyśmy na tym ogromnie. Szacunek dla tej zawodniczki, która gra w tak młodym wieku. Nie sądzę, że jej gra jest niestabilna — dodał dyrektor sportowy MOYA Radomki Radom.

Nie ulega wątpliwości, że Hryszczuk może stać się jednym z kluczowych elementów w szeregach reprezentacji. Jej pasja i zaangażowanie w grę są godne podziwu, a kibice z pewnością żywią nadzieję na jej jak najszybsze powołanie.

O autorze:

Remigiusz Buczek

Piszę tu i tam, a bardziej tu. Zainteresowania to sport, polityka, nowe technologie.
Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie