Rafał Trzaskowski zainaugurował swoją kampanię wyborczą, rozpoczynając zbieranie podpisów pod listą poparcia. Na konferencji prasowej, która odbyła się w Warszawie, zgromadzeni byli świadkami prób zakłócenia wydarzenia przez okrzyki z tłumu, którzy skandowali „Precz z komuną Trzaskowskiego”.
Kampania w nowym wymiarze
W środę Trzaskowski ogłosił, że zaplanował rozpoczęcie zbiórki podpisów w ramach swoich działań przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. W rozmowie z mieszkańcami stolicy stwierdził: „Kampania wreszcie się rozpoczyna, jutro o świcie ruszam w trasę”. Przyznał również, że w czwartek o 6 rano odbędzie się konferencja, na której ujawni, jakie regiony Polski odwiedzi w pierwszej kolejności.
Strategia w obliczu wyzwań
Trzaskowski zaznaczył: „Gdy tylko zbierzemy odpowiednią liczbę podpisów, jak najszybciej zarejestrujemy komitet wyborczy, co pozwoli nam na dalsze kroki związane z rejestracją mojej kandydatury”. Polityk nie unikał również odniesień do kwestii związanych z jego potencjalnym rywalizantem, deklarując, że nie obawia się zamian na stanowisku kandydata.
W odpowiedzi na pytanie dotyczące ewentualnej zmiany kandydata, Trzaskowski zażartował, witając widzów Telewizji Republika i podkreślając, że wszyscy są obecnie w dobrych nastrojach, co odbiega od pesymistycznych prognoz.
Rozmowy z Ukrainą
Rafał Trzaskowski podzielił się także szczegółami rozmów z Wołodymyrem Zełenskim, który w środę odwiedził Polskę. „Podkreśliłem, że członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej i NATO jest dla nas priorytetem. Rozmawialiśmy o konieczności rozwiązania trudnych kwestii historycznych” – powiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej.
W mediach społecznościowych Trzaskowski odniósł się do spotkania z ukraińskim prezydentem, informując o przyznaniu Warszawie tytułu Miasta-Ratownika za wsparcie udzielane uchodźcom z Ukrainy od początku wojny.
Aktualni kandydaci w wyborach prezydenckich
Na chwilę obecną, w wyborach prezydenckich 2025 zgłosili się następujący kandydaci:
- Magdalena Biejat (Nowa Lewica)
- Katarzyna Cichos (niezależna)
- Szymon Hołownia (Polska 2050 i PSL)
- Marek Jakubiak (Wolni Republikanie)
- Sławomir Mentzen (Konfederacja)
- Karol Nawrocki (popierany przez PiS)
- Piotr Szumlewicz (niezależny)
- Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska)
- Marek Woch (Bezpartyjni Samorządowcy)
- Adrian Zandberg (Razem)
O nadchodzących wyborach prezydenckich 2025 będzie można znaleźć więcej informacji w naszych specjalnych raportach.
Źródło/foto: Polsat News