Rafał Trzaskowski zainaugurował zbieranie podpisów wspierających jego kandydaturę na prezydenta. Na konferencji prasowej, dedykowanej rozpoczęciu kampanii wyborczej, polityk Koalicji Obywatelskiej nawiązał do rozmowy z prezydentem Ukrainy, podkreślając znaczenie nadchodzących dni. – Jutro o świcie wyruszam w trasę – ogłosił prezydent Warszawy. W trakcie spotkania z naszym kandydatem pojawiły się również głosy sprzeciwu; oprócz entuzjastycznych okrzyków „Rafał, Rafał!” dobiegały również hasła „precz z komuną Trzaskowskiego!”.
Rozpoczęcie kampanii i zbieranie podpisów
W związku z formalnym rozpoczęciem kampanii wyborczej, Rafał Trzaskowski rozpoczął gromadzenie podpisów niezbędnych do rejestracji swojego komitetu. Pierwsze autografy zdobył w środę wieczorem na spotkaniu z sympatykami w Warszawie. – Rozporządzenie dotyczące wyborów zostało opublikowane, co umożliwia nam rozpoczęcie zbierania podpisów. To dla nas niezwykle istotne – zaznaczył kandydat KO.
Trzaskowski podkreślił, że planuje dotrzeć do wyborców z całej Polski. Zwrócił uwagę na ważność miast, które borykają się z problemami społecznymi i gospodarczymi, a także są zagrożone wykluczeniem komunikacyjnym. – W ciągu najbliższych pięciu miesięcy odwiedzimy 140 miast oraz większe ośrodki miejskie, ale także polską wieś – zapowiedział polityk.
Plany na przyszłość
O szczegółach dotyczących pierwszych dni kampanii Trzaskowski będzie informował w czwartek o godzinie 6:30. W trakcie swojego wystąpienia stawił czoła okrzykom przeciwników, ale nie komentował ich obecności.
Podczas briefingu kandydat KO odniósł się także do pytania o potencjalne zmiany na liście kandydatów, komentując to w ironiczny sposób. – Powiedziałbym panu, że rozpoczynają się wybory, zbieramy podpisy i atmosfera w naszym zespole jest bardzo pozytywna. Liczę, że ta kampania będzie intensywna – dodał Trzaskowski.
Spotkanie z Wołodymyrem Zełenskim
Kilkanaście godzin wcześniej Trzaskowski miał okazję spotkać się z Wolodymyrem Zełenskim podczas jego wizyty w Polsce. – Dla nas absolutnym priorytetem jest członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej i NATO – mówił prezydent Warszawy. Wyraził również nadzieję na postęp w sprawie ekshumacji ofiar rzezi wołyńskiej, podkreślając znaczenie rozwiązywania trudnych kwestii historycznych, aby Ukraińcy podchodzili do nich z otwartością.
Źródło/foto: Interia