Dzięki współpracy z Szkołą Policji w Słupsku, w garnizonie zachodniopomorskim oficjalnie rozpoczęło się pierwsze szkolenie zawodowe dla podoficerów, w którym uczestniczy 24 policjantów korpusu posterunkowych. To zjawisko z pewnością zasługuje na uwagę w kontekście podnoszenia kwalifikacji wśród funkcjonariuszy, a także w aspekcie ogólnej poprawy bezpieczeństwa w regionie.
PROFESJONALNA KADRA DYDIAKTYCZNA
W szkoleniu bierze udział 57 funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Komendy Miejskiej i Oddziału Prewencji w Szczecinie. Razem z kadrom dydaktyczną ze słupskiej szkoły tworzą zespół, który w sposób teoretyczny i praktyczny przygotuje uczestników do pełnienia odpowiedzialnych ról w służbie. Nie sposób nie docenić pracy nauczycieli, którzy dzielą się swoją wiedzą w tej wymagającej branży.
PODSUMOWANIE OFICJALNEGO OTWARCIA
Na inauguracji szkolenia obecni byli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, inspektor Robert Sielski, oraz p.o. Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia, mł. insp. Piotr Lubkowski. Inspektor Sielski życzył uczestnikom owocnego przyswajania wiedzy oraz powodzenia na zbliżającym się egzaminie, który zwieńczy 15-dniowe szkolenie. Ciekawe, czy jego wiara w umiejętności policjantów nie okaże się przedwczesna…
NOWOCZESNE FORMY NAUCZANIA
Szkolenie realizowane jest na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i ma charakter hybrydowy, łącząc metody kształcenia na odległość z tradycyjnymi zajęciami stacjonarnymi. Policjanci korzystają z wideokonferencji oraz praktycznych ćwiczeń, które prowadzą doświadczeni funkcjonariusze. Ciekawe, jak nowoczesne technologie wpłyną na kształtowanie ich kompetencji? Miejmy nadzieję, że nie będą mieć problemów z łączenie!
{ROZWIĄZANIE WYZWAŃ SŁUŻBOWYCH}
W planie zajęć przewidziano różnorodne tematy, takie jak prawo cywilne, administracyjne i rodzinne, organizacja służby, a także trudne interwencje czy pościgi transgraniczne. Zajęcia praktyczne obejmą doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz technik interwencyjnych i udzielania pierwszej pomocy. To ambitny program, który wymaga pełnego zaangażowania, a czy przygotuje ich do prawdziwych wyzwań?
DEBIUT W SZEREGACH PODOFICERÓW
Pierwsze szkolenie zakończy się 8 listopada 2024 roku egzaminem podoficerskim. Wydarzenie z pewnością przyciągnie uwagę, zwłaszcza że stanowi krok milowy dla młodszych funkcjonariuszy w ich zawodowej karierze. Czy nowa wiedza uczyni ich lepszymi policjantami? Tego dowiemy się niebawem. Jedno jest pewne: kroki podejmowane w celu edukacji i doskonalenia zawodowego to konieczność dla ogniw nowoczesnej policji.
Źródło: Polska Policja