Dzięki współpracy ze Szkołą Policji w Słupsku, w garnizonie zachodniopomorskim rozpoczęło się pierwsze oficjalne szkolenie zawodowe dla podoficerów. W programie bierze udział 24 funkcjonariuszy z korpusu posterunkowych, którzy przygotowują się do podjęcia wyższych obowiązków w służbie.
PROFESJONALNA KADRA NAUKOWA
W procesie kształcenia uczestniczy 57 funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, a także z Oddziału Prewencji Policji. Wspólnie z nauczycielami ze słupskiej szkoły tworzą zespół dydaktyczny, który w sposób teoretyczny i praktyczny przygotowuje uczestników na nowe, wyższe wyzwania służbowe.
POWITANIE I ŻYCZENIA
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, inspektor Robert Sielski, oraz młodszy inspektor Piotr Lubkowski, p.o. Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia, otworzyli szkolenie życząc uczestnikom owocnej pracy. Inspektor Sielski podkreślił znaczenie nadchodzącego egzaminu, który zwieńczy 15-dniowy cykl kształcenia.
Hybrydowe METODY NAUKI
Program szkoleniowy realizowany jest w trybie hybrydowym, co oznacza, że część zajęć odbywa się w formie kształcenia zdalnego, a część stacjonarnie. Policjanci korzystają z wideokonferencji z wykładowcami, a także angażują się w praktyczne ćwiczenia prowadzone przez doświadczonych funkcjonariuszy.
PROGRAM SZKOLEŃ
Uczestnicy wezmą udział w zajęciach z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego, transgranicznych pościgów, organizacji służby oraz interwencji w trudnych sytuacjach. W ramach części praktycznej policjanci będą doskonalić umiejętności strzeleckie, taktykę oraz techniki interwencji, a także nauczą się udzielania pierwszej pomocy.
KONIECZNE UMIEJĘTNOŚCI NA NOWY CZAS
Pierwsze szkolenie potrwa do 8 listopada 2024 roku i zakończy się egzaminem podoficerskim. Te intensywne kilkanaście dni mają na celu wykształcenie kadry funkcjonariuszy zdolnych sprostać wymaganiom współczesnej służby, co w dzisiejszych czasach jest nieodzowne.
Źródło: Polska Policja