W Strzelcach Opolskich doszło do niecodziennej interwencji policji, gdy strzeleccy kryminalni zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który korzystał z kradzionego roweru. Szybko okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił – w jego mieszkaniu znaleziono także znaczną ilość syntetycznych narkotyków. W tej sprawie można mówić o nie lada pechowym, ale i kuriozalnym momencie w jego życiu.
Kradzież roweru jako wstęp do większej sprawy
Na początku sierpnia do strzeleckiej komendy zgłosił się 74-letni mężczyzna, który doniósł o kradzieży swojego roweru. Jego straty oszacowano na 1500 złotych. Policja początkowo skoncentrowała się na poszukiwaniu sprawcy kradzieży, ale szybko przekonała się, że sama kradzież to tylko czubek góry lodowej. 21-latek, który zaimponował złodziejskim sprytem, miał na sumieniu znacznie poważniejsze przewinienia.
Wyrafinowany łotr i jego złoczyńcza pasja
Kilka dni temu zdarzenie przybrało nieoczekiwany obrót, gdy policjanci zauważyli młodzieńca niczym się nie przejmującego, jeżdżącego na skradzionym rowerze. Gdy został zatrzymany, szybko przyznał się do kradzieży, wyjaśniając, że zauważył nieodpowiedzialnego właściciela, który porzucił swój jednoślad. Nie można nie zauważyć, jak naiwne wydaje się jego tłumaczenie, biorąc pod uwagę, że na granicy między alegorią a rzeczywistością staje jego sytuacja.
Nie tylko kradzież – powiązania z narkotykową rzeczywistością
Podejrzenia policjantów dotyczące związku 21-latka z narkotykami również znalazły potwierdzenie. Przy młodzieńcu znaleziono folię aluminiową, w której znajdował się syntetyczny narkotyk. Badania wykazały, iż była to substancja 2C-B. Funkcjonariusze, czując, że to nie koniec, postanowili przeszukać jego mieszkanie. I rzeczywiście, znalezisko przerosło wszelkie oczekiwania: ponad 72 gramy tzw. kryształu.
Konsekwencje i nadzieję na poprawę
Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty kradzieży roweru oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Teraz, z poważnymi zarzutami na karku, grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności. Historia ta niesie ze sobą nie tylko refleksję nad młodzieńczym brakiem rozsądku, ale też pytanie o to, jak mocno moda na narkotyki zagościła w życiu lokalnych społeczeństw. Może to czas na poważną rozmowę o wartościach, które czynią z naszych młodych ludzi liderów, a nie przestępców?
Źródło: Polska Policja