W sobotę, 8 września, na jaworznickiej ulicy Gwardzistów doszło do incydentu, który chyba na długo pozostanie w pamięci tamtejszych stróżów prawa. Dwaj mężczyźni, zamiast przyznać się do popełnionego wykroczenia, postanowili wybrać nieco inną drogę – spróbować przekupić policjantów. Każdy z nich oferował mundurowym 400 złotych, mając nadzieję, że w zamian za gotówkę funkcjonariusze zignorują ich zatrzymanie z powodu posiadania narkotyków. Niestety dla nich, ich plany skończyły się na policyjnym areszcie, a wizja spędzenia za kratkami wielu lat stała się rzeczywistością.
CHAOTYCZNE WYJAŚNIENIA I NARKOTYKI
Mężczyźni, kiedy zostali zapytani o przyczynę swojego niecodziennego zachowania na miejscu zdarzenia, w chaotyczny sposób stwierdzili, że zakopali samochód w skarpie, a następnie pojazd sam z siebie stanął w płomieniach. Ich nerwowość wzbudziła podejrzenia policjantów, którzy szybko zaczęli mieć wątpliwości co do stanu trzeźwości mężczyzn. Podczas przeszukania wraku okazało się, że w saszetce jednego z nich znajduje się susz roślinny o charakterystycznym zapachu marihuany. Tester narkotykowy potwierdził, że mieli do czynienia z narkotykami.
ŁAPÓWKA I KONSEKWENCJE
Po ujawnieniu nielegalnych substancji, obaj mężczyźni postanowili w jeszcze bardziej dramatyczny sposób wrzucić sobie kłody pod nogi. W obliczu zatrzymania zaoferowali policjantom łapówki w wysokości 400 złotych. Jak widać, ich pomysłowość w krytycznej sytuacji pozostawiała wiele do życzenia. W efekcie obaj zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a od każdego pobrano krew do badań, które miały wykazać, czy prowadzili pojazd będąc pod wpływem narkotyków.
OPOWIEŚĆ Z PRZYKREGO KOŃCA
Jeden z zatrzymanych, małopolaniec, usłyszał zarzuty za próbę wręczenia łapówki oraz posiadanie narkotyków. Jego kolega, mieszkający w województwie śląskim, stanął przed obliczem prokuratora ze względu na tę samą próbę korupcji. Obaj mężczyźni staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za swoje czyny. Na dzień dzisiejszy grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Z pewnością będą musieli przemyśleć swoje decyzje, zarówno te przeszłe, jak i przyszłe – w końcu nie każdy ma szczęście uniknąć konsekwencji za swoje działania.
Źródło: Polska Policja