Dzisiaj jest 22 listopada 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Polska i Niemcy wspólnie szkolą policjantów w ramach programu Interreg

W dniach 10-13 września 2024 roku na malowniczej wyspie Uznam, w sercu Meklemburgii-Pomorza Przedniego, odbyło się wyjątkowe szkolenie poświęcone „naukowym i technicznym aspektom działań Policji w zakresie broni czarnoprochowej”. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Prezydium Policji w Neubrandenburgu, a wydarzenie miało miejsce w ramach programu Interreg, który promuje współpracę transgraniczną.

POLICJANCI Z POLSKI I NIEMIEC W JEDNYM MIEJSCU

W poligonowych ćwiczeniach w Mellenthin wzięli udział funkcjonariusze z Polski oraz Niemiec, którzy na co dzień zajmują się tematyką materiałów wybuchowych i pirotechniki. Szkolenie prowadzone przez ekspertów z Drezdeńskiej Szkoły Pirotechnicznej, Franka Alberta i Karstena Schneidera, oferowało uczestnikom nieocenioną wiedzę opartą na ich dziesiątkach lat doświadczeń w tej dziedzinie.

TEORIA I PRAKTYKA W JEDNYM

Szkolenie miało zarówno teoretyczny, jak i praktyczny charakter. Uczestnicy mogli zgłębić historię broni czarnoprochowej oraz zapoznać się z regulacjami prawnymi dotyczącymi produkcji, przechowywania i używania amunicji. Osobnym elementem były eksperymenty z różnymi substancjami pirotechnicznymi, a także strzelanie z broni czarnoprochowej, które dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

WYMIEŃMY SIĘ DOŚWIADCZENIAMI

Pomiędzy codziennymi ćwiczeniami, funkcjonariusze mieli okazję wymieniać się doświadczeniami na temat struktur, organizacji oraz taktyki działań policyjnych z Polskim i Niemieckim przedstawicielami. Takie rozmowy zaowocowały nowymi spostrzeżeniami oraz zrozumieniem wyzwań, przed którymi stoją policje z obu stron granicy.

ZWIEDZANIE MUZEUM W PEENEMÜNDE

Na zakończenie szkolenia, uczestnicy mieli przyjemność zwiedzić Muzeum Historyczno-Techniczne w Peenemünde, które stanowi pozostałość po jednym z największych centrów zbrojeniowych w Europie, aktywnych od lat trzydziestych XX wieku. To miejsce, tak pełne historii, stało się znakomitym tłem do refleksji nad technologicznymi osiągnięciami i ich wpływem na bezpieczeństwo publiczne.

HONOROWI GOŚCIE I PODZIĘKOWANIA DLA ORGANIZATORÓW

Uczestnicy szkolenia mieli zaszczyt gościć szereg honorowych osób, w tym Dyrektora Inspekcji Policji w Neubrandenburgu oraz Naczelnika Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Szczecinie. Ich obecność podkreśliła wagę tego wydarzenia i znaczenie międzynarodowej współpracy w obszarze bezpieczeństwa.

Na koniec, ogromne podziękowania należą się Zespołowi Międzynarodowej Współpracy z Prezydium Policji w Neubrandenburgu oraz Panu Thomasowi Kiliasowi z Inspekcji Policji Kryminalnej za znakomite przygotowanie i przeprowadzenie tego ważnego szkolenia. Bez ich zaangażowania i pasji, wydarzenie z pewnością nie byłoby tak udane.

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie