Dzisiaj jest 23 listopada 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Policjanci interweniują, ratując mężczyznę chcącego skoczyć z wiaduktu w Śródmieściu

Policjanci prewencji ze Śródmieścia wykazali się niezwykłą odwagą oraz szybkością reakcji, ratując życie 34-latkowi, który zamierzał skoczyć z wiaduktu. Funkcjonariusze natychmiast podjęli rozmowę z desperatem, złapali go za rękę i doprowadzili w bezpieczne miejsce, gdzie mężczyzna mógł otrzymać pomoc. Przekazano go pod opiekę specjalistów.

Szybka Interwencja Policji

W poniedziałek wieczorem policjanci zostali poinformowani o mężczyźnie, który chciał skoczyć z wiaduktu przy ul. Chmielnej. Liczyła się każda sekunda, dlatego st. sierż. Monika Reowicz oraz st. post. Adam Pinkasewicz niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Szybka reakcja funkcjonariuszy przyczyniła się do uratowania życia mężczyzny. Mundurowi nawiązali z nim spokojny dialog, a następnie w bezpieczny sposób zabrali go z groźnej krawędzi.

Pomoc Psychologiczna i Medyczna

Policjanci wywarli znaczący wpływ na sytuację, udzielając 34-latkowi wsparcia psychicznego do momentu przybycia ratowników medycznych. Wezwana na miejsce ekipa pogotowia przewiozła mężczyznę do szpitala, gdzie mógł otrzymać odpowiednią pomoc.

Kryzysy można pokonać

Pamiętaj, że kryzysy samobójcze są przejściowe i zawsze można im zapobiec, wzywając pomoc, tak jak w tej sytuacji. Jeśli dostrzegasz, że bliska Ci osoba jest smutna lub przygnębiona, zapytaj, jak możesz jej pomóc. Ukaż zainteresowanie i troskę, a także poinformuj jej bliskich o zaistniałym problemie.

Reaguj na zagrożenie

W przypadku zagrożenia życia i zdrowia, niezwłocznie zadzwoń pod numer alarmowy 112. Podając służbom lokalizację, pomożesz osobie, która potrzebuje wsparcia. Pamiętaj, że czas odgrywa kluczową rolę!

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Możesz także szukać pomocy w instytucjach wsparcia, takich jak Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPR w Gdańsku, dostępny pod numerem telefonu 58 511 01 21, który działa całą dobę, z siedzibą przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13. Nie wahaj się również zadzwonić na bezpłatne numery pomocowe: 116 123 – inwestuj w swoje zdrowie psychiczne lub 116 111 – pomoc dla dzieci i młodzieży, czynna przez całą dobę.

Możesz znaleźć dodatkowe informacje na stronie www.pomorskiedlaciebie.pl. Pamiętaj, że pomoc jest na wyciągnięcie ręki.

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie