Dzisiaj jest 20 września 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Policja przechwyciła ponad 500 sztuk podrabianej odzieży – walka z nielegalnym handlem trwa

Na wrocławskich targowiskach znów zaiskrzyło z powodu nielegalnego obrotu odzieżą. Policjanci z wydziału zwalczania przestępczości gospodarczej zabezpieczyli ponad 550 sztuk odzieży, która nosiła podrobione znaki towarowe. Straty, które ponieśli producenci, wynoszą co najmniej 105 tys. zł. Takie działania, jak podaje Ustawa o prawie własności przemysłowej, mogą skończyć się nawet dwuletnim więzieniem dla sprawcy.

OBSERWACJA I ZATRZYMANIE SPRAWCY

Funkcjonariusze prowadzili obserwację jednego ze stoisk na popularnym targowisku we Wrocławiu, kiedy ich uwagę zwróciła 24-letnia sprzedawczyni. Ich intuicja okazała się trafna, gdyż oferowany przez nią towar był oznaczony podrobionymi znakami towarowymi. Podczas interwencji policjanci zabezpieczyli 553 sztuki odzieży, w tym koszulki i bluzy.

POTENCJALNE KARY I KONSEKWENCJE

Zatrzymana kobieta po przesłuchaniu trafiła do Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, gdzie czeka na dalsze kroki wymiaru sprawiedliwości. Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, podrobienie znaku towarowego niesie za sobą poważne konsekwencje, a w przypadku, gdy przestępstwo staje się stałym źródłem dochodu, kara może wynieść nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Coraz częściej spotykamy się z takimi praktykami, które kwestionują uczciwość rynku i sprawiają, że wiele marek ponosi ogromne straty. To ostrzeżenie nie tylko dla sprzedawców, ale również dla wszystkich, którzy są zainteresowani zakupem odzieży w atrakcyjnych cenach. Pamiętajmy, że „tanio” nie zawsze znaczy „dobrze”.

Podkomisarz Przemysław Ratajczyk oraz komisarz Wojciech Jabłoński pozostają do dyspozycji mediów i społeczności, świadomi powagi problemu, z jakim boryka się nie tylko Wrocław, ale i cały kraj.

Źródło: KMP we Wrocławiu

Źródło: Polska Policja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie