Dzisiaj jest 22 listopada 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Podoficerskie szkolenie zawodowe dla policjantów z różnych komend

W poniedziałek, 14 października 2024 roku, zainaugurowano nową edycję szkolenia zawodowego podoficerskiego, które organizowane jest dzięki współpracy ze Szkołą Policji w Pile. Funkcjonariusze Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy, przy wsparciu wykładowców ze wspomnianej szkoły oraz policjantów z komend miejskich w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zorganizowali to szkolenie w innowacyjnej formie hybrydowej. Po raz pierwszy w tej roli wystąpią w roli prowadzących młodszych kolegów policjanci z lokalnych jednostek.

Początek nowej epoki w szkoleniu podoficerskim

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, insp. Jakub Gorczyński, powitał uczestników kursu, który odbywa się jednocześnie w trzech miejskich jednostkach oraz w komendzie wojewódzkiej. W pierwszym tygodniu zajęcia będą prowadzone w trybie online przez wykładowców z Szkoły Policji w Pile. Następnie szkolenie przejmą funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej oraz przedstawiciele komend miejskich z Bydgoszczy, Torunia i Włocławka.

Nowa jakość w kształceniu przyszłych sierżantów

To pierwszy przypadek, kiedy tak obszerne szkolenie zawodowe podoficerskie organizowane jest dla funkcjonariuszy jednostek wojewódzkich oraz miejskich i powiatowych, a w jego ramach weźmie udział łącznie 96 policjantów. Inicjatywa wprowadzenia tego typu kursu została podjęta na mocy decyzji nr 259 Komendanta Głównego Policji z dnia 8 sierpnia 2023 roku.

Cele i tematyka szkolenia

Podstawowym celem programu jest przygotowanie funkcjonariuszy do wypełniania obowiązków służbowych na stanowiskach wymagających kwalifikacji podoficerskich. W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się m.in. z zagadnieniami etyki zawodowej, postępowania przygotowawczego, pracy operacyjnej oraz ruchu drogowego. Program obejmuje także istotne aspekty dotyczące cyberprzestępczości, rejestrowania interwencji, a także pracy z osobami będącymi pod wpływem alkoholu lub podobnych substancji oraz pościgów transgranicznych.

Praktyka czyni mistrza

W ramach praktycznych zajęć, policjanci będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności z zakresu strzelania, taktyki, technik interwencji oraz udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie zakończy się egzaminem końcowym, którego zdanie umożliwi awans na stopień sierżanta.

W świetle tych informacji, możemy mieć nadzieję, że nowi sierżanci będą lepiej przygotowani do stawienia czoła wszelkim wyzwaniom, jakie niesie ze sobą praca w Policji. Z takim wsparciem, przyszłość polskiej policji wydaje się obiecująca.

Autor: mł. insp. Monika Chlebicz

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie