Dzisiaj jest 18 października 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł
Z policyjnych kronik
Z policyjnych kronik

Pijany mężczyzna jeździł na hulajnodze elektrycznej po ulicach miasta

Hulajnogi elektryczne zyskały ogromną popularność jako środek transportu, ale ich użytkownicy nie zawsze zachowują trzeźwość umysłu. Ostatni incydent w Zawadzkiem tylko potwierdza, jak niebezpieczne może być łączenie jazdy na hulajnodze z alkoholem.

PIJANY KIEROWCA HULAJNOGI

Strzeleccy policjanci popełnili kolejny raz interwencję wobec nieodpowiedzialnego użytkownika hulajnogi. 47-letni mieszkańec gminy Zawadzkie miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu, co skutkowało poważnymi konsekwencjami. Tuż po godz. 10:00, mundurowi zauważyli mężczyznę, którego sposób jazdy oraz widoczne problemy z równowagą wzbudziły ich podejrzenia.

KONSEKWENCJE W NIEWŁAŚCIWEJ CHWILI

Pojmanie pijaka na hulajnodze to kolejny przykład na to, jak bardzo nieodpowiedzialne jest ignorowanie zasad prawnych. Po zatrzymaniu, policjanci natychmiast poczuli silny zapach alkoholu. To, co miał na myśli 47-latek, jeżdżąc do sklepu w takim stanie, pozostaje zagadką. Warto przypomnieć, że za jazdę hulajnogą pod wpływem alkoholu grożą surowe mandaty – w jego przypadku kara wyniosła 2500 zł. Niestety, to nie tylko dotkliwy wydatek, ale także przypomnienie o tym, jak łatwo można utracić kontrolę oraz bezpieczeństwo na drodze.

APEL O ROZWAGĘ

W związku z tym zdarzeniem, policja ponownie apeluje o odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że każdy, kto decyduje się na jazdę hulajnogą po spożyciu alkoholu, wystawia na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych użytkowników dróg. Zgodnie z przepisami, prowadzenie hulajnogi w stanie nietrzeźwości to nie tylko lekkomyślność, ale także potencjalne ryzyko wypadków. Dla przypomnienia, za jazdę po alkoholu w stężeniu od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 zł.

PRZEPISY DLA UŻYTKOWNIKÓW HULAJNÓG

Można używać hulajnogi na chodniku tylko wtedy, gdy nie ma oddzielonej drogi dla rowerów, a dopuszczalna prędkość na jezdni przekracza 30 km/h. Kiedy już decydujemy się na jazdę, musimy dbać o bezpieczeństwo i poruszać się w tempie zbliżonym do pieszych. Nie zapominajmy o szczególnej ostrożności oraz przestrzeganiu zasady ustępowania pierwszeństwa pieszym. Pamiętajmy również, że przewożenie na hulajnodze innych osób, zwierząt czy bagażu jest surowo zabronione – wszyscy chcemy cieszyć się bezpieczeństwem na drogach.

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie