Dzisiaj jest 22 stycznia 2025 r.
Chcę dodać własny artykuł

Pijany kierowca zniszczył słup energetyczny i ogrodzenie

„`html

W nocy z niedzieli na poniedziałek, tuż po godzinie 3, 19-letni mężczyzna stracił kontrolę nad swoim pojazdem, gdyż zdecydował się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Badania wykazały prawie 1,5 promila w jego organizmie, co nie tylko grozi mu ostrymi konsekwencjami prawnymi, ale także znacznie zwiększa ryzyko tragicznych skutków na drodze. Furii nie uratowała nawet chęć sprawienia sobie przyjemności, a młodzieńcza brawura zakończyła się zderzeniem z ogrodzeniem prywatnej posesji oraz słupem energetycznym.

WYPADKOWY NOCNY INCYDENT

Policja w Namysłowie została wezwana do zdarzenia drogowego w Smogorzowie. Ustalono, że młody kierowca golfa, zapewne zaślepiony alkoholem, zjechał z jezdni i wpadł w ogrodzenie pobliskiej nieruchomości. Tego wieczoru mógł powitać się z trunkiem, ale nie z rozsądkiem. W efekcie policjanci musieli odebrać mu prawo jazdy, a jego dalsze losy będą toczyć się w sądzie.

KONSEKWENCJE ŻYCIWE WYZWAŃ

Młodzieniec został oskarżony, a w przypadku skazania grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz utrata wartości auta, którym jechał. To smutny los tych, którzy decydują się zlekceważyć zdrowy rozsądek i prawo, sądząc, że „jakoś to będzie”. Wszyscy użytkownicy ruchu drogowego są zmuszeni ponosić konsekwencje głupoty nielicznych.

APEL O ROZMYSTWIE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Nieustannie przypominamy, że prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu stwarza poważne zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Reagowanie na niebezpieczne sytuacje powinno być naszą wspólną odpowiedzialnością. Każdy ma prawo i obowiązek zgłosić szereg niepokojących zjawisk kierowców, aby uniknąć kolejnych dramatów na drogach.

PRZEPISY PRAWNE A ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Według art. 178 a § 1 Kodeksu karnego, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości może skończyć się karą pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo, zgodnie z art. 44b, mogą zostać orzeczone znaczne kary finansowe oraz przepadek pojazdu, którym kierował sprawca. Przypadki, gdy sprawca nie miał do czynienia z własnościowym pojazdem w czasie przestępstwa, również podlegają szczególnym regulacjom, lecz to historia drugiego, lecz nie mniej poważnego wymiaru sprawiedliwości.

„`

Źródło: Polska Policja

O autorze:

Remigiusz Buczek

Piszę tu i tam, a bardziej tu. Zainteresowania to sport, polityka, nowe technologie.
Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie