58-letni mieszkaniec Brzeszcz postanowił zignorować zasady bezpieczeństwa i wsiadł za kierownicę swojego BMW w stanie nietrzeźwości. Zmierzając ku niechlubnemu rekordowi, miał bowiem w organizmie aż 3,3 promila alkoholu! Na szczęście obywatelska czujność nie zawiodła – to dzięki szybkiej reakcji świadka, który alarmował służby, mężczyzna został zatrzymany.
ZATRZYMANIE NIERZĄDNIKA NA PARKINGU
Incydent miał miejsce w poniedziałek, 9 września, na parkingu przy ulicy Mickiewicza. Po godzinie 19.00 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia, który zauważył, jak nietrzeźwy kierowca jeździ po parkingu. Na miejsce natychmiast udał się policyjny patrol, który szybko zidentyfikował i zatrzymał 58-latka. Badanie wykazało szokujący poziom alkoholu we krwi, który powinien skłonić każdego do zastanowienia się, co działo się w głowie tego mężczyzny.
SUROWIEJSZE KARY DLA NIEROZWAŻNYCH KIEROWCÓW
Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które można otrzymać karę do trzech lat więzienia oraz minimum trzyletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Co więcej, ci, którzy wsiadają za kółko z minimum 1,5 promila, mogą się liczyć z utratą samochodu lub jego równowartości. W obliczu takich konsekwencji, każdy kierowca powinien dobrze przemyśleć swoją sytuację przed podjęciem decyzji o prowadzeniu.
PODZIĘKOWANIA DLA SPOŁECZNEGO STRAŻNIKA
Nie możemy zapomnieć o tym, jak ważna jest społeczna odpowiedzialność. Mieszkaniec gminy Oświęcim, który nie pozostał obojętny na zachowanie nietrzeźwego kierowcy, zasługuje na szczególne podziękowania. Jego zdecydowana reakcja przyczyniła się do skutecznego zatrzymania potencjalnego zagrożenia na drodze. Każdy z nas powinien brać przykład z takich postaw i nie bać się zareagować na nierozważne zachowanie innych.
UWAGA NA DRODZE
Wszelkie podejrzane manewry kierowców powinny wzbudzać zainteresowanie przechodniów. Nikogo nie można zlekceważyć – wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, podając miejsce zdarzenia, markę i kolor pojazdu oraz kierunek jazdy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i innych jest najważniejsze, dlatego przy podejmowaniu decyzji o ujęciu sprawcy przestępstwa powinniśmy przede wszystkim dbać o siebie.
Źródło: Polska Policja