Dzisiaj jest 24 października 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Ostrzeżenia IMGW na rano: szczególna ostrożność na drogach

Dzień rozpoczął się nie najlepiej. Gęsta mgła spowija większość kraju, ograniczając widoczność do zaledwie 100 metrów. Na szczęście wkrótce nastąpi poprawa, a temperatury wzrosną – osiągając lokalnie nawet 17 stopni Celsjusza. Deszczu raczej się nie spodziewamy. Sprawdźmy prognozę pogody na czwartek.

Ostrzeżenia meteorologiczne

Kierowcy oraz piesi powinni szczególnie uważać w trakcie porannych podróży. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o znacznym ograniczeniu widoczności spowodowanym gęstymi mgłami, które występują w całym kraju, z wyjątkiem niektórych regionów. Alerty pierwszego stopnia obowiązują we wszystkich województwach, z wyjątkiem pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz części zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Prognoza na dzień

Ostrzeżenia będą ważne najczęściej do godziny 9:00, a w niektórych miejscach na południowym wschodzie nawet do 10:00. W ciągu dnia prognozy wskazują na ustąpienie mgły i pojawienie się słońca. Choć na wschodzie i północy mogą pojawić się chmury, nie powinny one przynieść opadów.

Czwartek zapowiada się jako ciepły dzień, z temperaturą oscylującą od 12 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 17 stopni na południowym zachodzie kraju. Najniższe wartości będą jednak odnotowane na terenach podgórskich Karpat, gdzie słupki rtęci wskażą około 11 stopni.

Warunki wietrzne

Wiatr przewidywany jest głównie jako słaby i umiarkowany. Jedynie w Sudetach może osiągać w porywach prędkość do 60 km/h. Poranną widoczność na północy można uznać za przeciętną, natomiast w reszcie kraju warunki będą gorsze z powodu mgieł.

Jednakże, gdy mgły zaczynają się rozpraszać, oczekujemy poprawy, co z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Źródło/foto: Interia

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie