Krzysztof Brejza podzielił się na platformie X nagraniem, które dokumentuje jego rozmowę z Dariuszem Jońskim w Parlamencie Europejskim. W swoim wpisie zauważa, że w trakcie tego spotkania żona Zbigniewa Ziobry, Patrycja Kotecka – Ziobro, próbowała je nagrać. To zachowanie wzbudza kontrowersje i furory wśród obserwatorów.
Niecodzienna sytuacja w PE
Na opublikowanym nagraniu widać Kotecką – Ziobro trzymającą smartfon w dłoni, co od razu zwróciło uwagę Brejzy. „To… żona Ziobry. Jej mężowi do podsłuchiwania służył Pegasus, ona korzystała tylko z telefonu komórkowego” – zauważa europoseł. Dodatkowo, Brejza podkreślił, że jego rozmowa została podsłuchana, zwracając uwagę na „wyjątkowo dobraną parę”.
Wzrok, który mówi wszystko
Niestety, jakość dźwięku na nagraniu pozostawia wiele do życzenia. Brejza relacjonował również, że zapytał Kotecką – Ziobro, czemu nagrywa jego rozmowę, na co ona zareagowała nieodpowiednio, „dziwnie się we mnie wpatrując”. Cała sytuacja wydaje się być dość niekomfortowa i niewłaściwa, biorąc pod uwagę zaangażowanie żony byłego ministra sprawiedliwości w takie działania.
Reakcja Suwerennej Polski
Na tę sprawę odpowiedziała również partia Suwerenna Polska, w której liderem był Zbigniew Ziobro przed jego połączeniem z PiS-em. W ich komentarzu stwierdzono: „Swoje fantazje to zostaw dla siebie”, co sugeruje chęć zminimalizowania problemu.
Afera Pegasusa
Temat Pegasusa, oprogramowania do inwigilacji, po raz pierwszy wzbudził kontrowersje w Polsce w 2018 roku, kiedy ujawniono informacje o jego zakupie. W 2021 roku specjaliści z Citizen Lab przedstawili listę osób inwigilowanych. Obecnie „Afera Pegasusa” ma być dokładniej zbadana przez sejmową komisję śledczą, na czele której stoi była policjantka Magdalena Sroka. Z kolei Marcin Bosacki, Paweł Śliz, Tomasz Trela oraz Przemysław Wipler pełnią funkcje zastępców.
Pegasus został stworzony przez izraelską firmę NSO Group i pierwotnie miał na celu zapobieganie oraz śledzenie działalności terrorystycznej i przestępczej. Jednak jego wykorzystanie budzi poważne kontrowersje i zastrzeżenia w kontekście naruszenia prywatności i praw obywatelskich.
Źródło/foto: Interia