5 września zakończyło się trzydniowe szkolenie dla nowych dydaktyków policyjnych, którzy będą wspierać swoich kolegów ze Szkoły Policji w Słupsku w organizacji oraz przeprowadzaniu kursów zawodowych podoficerskich i aspiranckich w regionie Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Dzięki tej inicjatywie wiedzę z zakresu metodyki nauczania poszerzyło 54 funkcjonariuszy z różnych jednostek, w tym z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz Oddziału Prewencji Policji.
NOWY MODEL KSZTAŁCENIA POLICYJNEGO
Podczas warsztatów przyszli dydaktycy wyposażeni zostali w nowoczesne techniki i narzędzia, które mają ułatwić prowadzenie zajęć w trybie hybrydowym. Czołowe postacie w zakresie metodyki nauczania, podinsp. Agata Tabor-Dzikoń oraz podinsp. Grzegorz Jabłoński, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami. Teoretyczne aspekty kształcenia będą przekazywane w formie zdalnej przez nauczycieli policyjnych ze Słupska oraz jednostek garnizonu zachodniopomorskiego, a praktyka będzie realizowana przez policjantów z naszego garnizonu, którzy będą pełnić rolę mentorów.
WSPÓŁPRACA Z KOMENDĄ WOJEWÓDZKĄ POLICJI
Słupska Szkoła Policji dostrzega ogromną wartość uczestnictwa w tego typu projektach. Współpraca z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie ma na celu stworzenie efektywnego modelu szkoleniowego, który zmodernizuje i usprawni proces dydaktyczny. Ukończenie kursów zawodowych podoficerskich oraz aspiranckich to dla każdego policjanta zwieńczenie trudnej służby oraz szansa na awans i rozwój kariery zawodowej. To moment, kiedy marzenia mogą stać się rzeczywistością, a ciężka praca nie idzie na marne.
Źródło: Polska Policja