5 września zakończyła się intensywna trzydniowa sesja szkoleniowa dla nowo zaprzysiężonych policyjnych dydaktyków. Ich zadaniem będzie wsparcie kolegów ze Szkoły Policji w Słupsku w organizacji i prowadzeniu kursów zawodowych dla podoficerów oraz aspirantów w ramach Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. W efekcie szkolenia 54 funkcjonariuszy, reprezentujących Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, Komendę Miejską Policji w Szczecinie oraz Oddział Prewencji Policji w Szczecinie, zdobyło cenną wiedzę na temat metodyki nauczania.
CEL I METODYKA SZKOLEŃ
Warsztaty miały na celu wyposażyć przyszłych dydaktyków w niezbędne umiejętności oraz techniki, które ułatwią im prowadzenie zajęć w formie hybrydowej. Znający się na metodyce zawodowcy – podinsp. Agata Tabor-Dzikoń i podinsp. Grzegorz Jabłoński – dzielili się swoim bogatym doświadczeniem. Teoretyczna część kształcenia będzie realizowana z wykorzystaniem platformy e-learningowej przez nauczycieli ze Szkoły Policji w Słupsku oraz jednostek garnizonu zachodniopomorskiego. Praktyka natomiast będzie odbywać się pod okiem doświadczonych policjantów, którzy będą wspierać szkolenie młodszych kolegów.
NOWY MODEL SZKOLENIA
Szkoła Policji w Słupsku dostrzega znaczenie tego typu inicjatyw, zwłaszcza w kontekście współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie. Wspólne działania mają na celu wypracowanie nowego modelu realizacji szkoleń, który ma na celu zwiększenie efektywności i płynności procesu dydaktycznego.
KURS ZAWODOWY JAKO KLEJNOT W KORONIE
Ukończenie kursów zawodowych dla podoficerów i aspirantów to dla każdego policjanta nie tylko ukoronowanie ciężkiej codziennej służby, ale także klucz do awansu oraz nowych, rozwijających możliwości w karierze. Na pewno można to zobaczyć jako krok w stronę nowego rozdziału, pełnego profesjonalnych wyzwań i emocji, które towarzyszą każdemu mundurowemu. Kto wie, może z tych szeregów wyłoni się przyszły lider, a może nawet komendant? Historia lubi zaskakiwać.
Źródło: Polska Policja