Dzisiaj jest 11 stycznia 2025 r.
Chcę dodać własny artykuł

Młody chłopak w kryzysie emocjonalnym otrzymuje pomoc

„`html

Policjanci z Warszawy stanęli przed niełatwym wyzwaniem. Otrzymane zgłoszenie nie pozostawiało wątpliwości – czas działał na ich niekorzyść. Sytuacja nastoletniego chłopca w kryzysie emocjonalnym wymagała zdecydowanego działania, a stróże prawa nie mieli chwili do stracenia. Dzięki ich natychmiastowym i skutecznym interwencjom, 16-latek został przekazany w ręce specjalistów, którzy mogli mu pomóc.

EMOCJE NA KRAWĘDZI

Wczoraj po południu warszawscy policjanci dotarli na miejsce zdarzenia w odpowiedzi na niepokojące zgłoszenie o nastolatku w dramatycznej sytuacji emocjonalnej. Wiedząc, iż jego życie może być zagrożone, na miejsce szybko skierowano patrole ze Śródmieścia oraz funkcjonariuszy z Komisariatu Rzecznego. Działali jak błyskawica, bo każda sekunda się liczyła.

BEZCENNA POMOC

Dzięki ich zaangażowaniu udało się uratować 16-latka, który następnie trafił pod opiekę wezwanego pogotowia. Ratujący chłopca byli świadomi, że czeka go intensywna pomoc medyczna, dlatego szybko przewieźli go do szpitala na dalsze badania, a policjanci czuwali nad jego bezpieczeństwem.

ROZMOWA JEST KLUCZEM

W sytuacjach kryzysowych, daty nie można zaniedbywać – rozmowa ma ogromne znaczenie. Istotne jest, aby bliscy osoby w kryzysie potrafili zrozumieć jej problemy i wysłuchać bez osądzania. Empatia i wsparcie są nieocenione i mogą działać kojąco, a czasem nawet terapeutycznie.

WSKAZÓWKI DLA BLISKICH

Gdy ktoś z Twojego otoczenia zmaga się z kryzysem emocjonalnym, warto pamiętać o kilku zasadach:

  • Rozmawiaj spokojnie i na luzie;
  • Zadawaj pytania: Jak mogę Ci pomóc? Co sprawiłoby, że poczułbyś się lepiej? Co wcześniej pomagało Ci w trudnych momentach?
  • Okaż zrozumienie – taka osoba potrzebuje wsparcia, a nie krytyki;
  • Proponuj swoją pomoc i towarzyszenie;
  • Spróbuj pomóc jej uwolnić się od negatywnych myśli – zaoferuj wspólny wypad na siłownię lub rowerową wycieczkę;
  • Wspieraj w poszukiwaniach rozwiązań, takich jak wizyta u specjalisty – jeśli to możliwe, bądź z nią, by zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa;
  • Jeśli nie wiesz, co zrobić, skontaktuj się z profesjonalistami – zadzwoń na infolinię i dowiedz się, jak najlepiej pomóc.

Pamietaj! Jednym z miejsc, w których można uzyskać pomoc, jest portal ,,Życie warte jest rozmowy’’ (www.zwjr.pl). W sytuacji zagrożenia życia nie czekaj – dzwoń na numer alarmowy 112.

„`

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie