W sercu Leśnicy doszło do niepokojącej sytuacji, która ukazuje, jak dramatycznie mogą wyglądać relacje w sytuacji rozwodowej. 63-letnia kobieta zdecydowała się na kontakt z miejscowymi kryminalnymi, obawiając się o swoje życie. Jej mąż, z którym aktualnie była w trakcie rozpadu związku, rzucał w jej stronę groźby karalne, co skłoniło ją do podjęcia działań w celu ochrony siebie.
PRZEMOC I GROŹBY W MAŁŻEŃSTWIE
Mężczyzna, nie mogący pogodzić się z końcem małżeństwa, kierował do żony liczne groźby, w tym te najstraszniejsze – uszkodzenie ciała oraz pozbawienie życia. Po stwierdzeniu przestępstwa, wobec 67-letniego mężczyzny została sformułowana odpowiedzialność karna. Sąd orzekł dozór policyjny, a także zakaz kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonej, co jest nie tylko krokiem w stronę złamania kręgu przemocy, ale także dowodem na powagę sytuacji. Grozi mu nawet 3 lata więzienia.
INTERWENCJA POLICJI
Pod koniec sierpnia, gdy kobieta zgłosiła się na Komisariat Policji w Leśnicy, funkcjonariusze natychmiast podjęli działania w tej sprawie. Ustalono, że mężczyzna nie tylko nachodził żonę w ich wspólnym domu, ale także nękał ją w miejscu pracy, co z pewnością wpływało na jej psychikę. Jego groźby, takie jak oblewanie benzyną czy okaleczanie, były nie tylko mrożące krew w żyłach, ale także świadczyły o jego psychicznych skłonnościach do przemocy.
WYRAZY WDZIĘCZNOŚCI DLA POLICJI
Sprawa nabrała tempa, a policjanci z Leśnicy zrobili wszystko, by jak najszybciej ująć agresora. Zatrzymaliśmy go w Wrocławiu, gdzie aktualnie przebywał. Działań funkcjonariuszy nie umknęły także uwadze – list z podziękowaniem na ręce kierownika komisariatu złożył pracodawca pokrzywdzonej. Troska o bezpieczeństwo pracowników powinna być priorytetem, a reakcja mundurowych zasługuje na uznanie.
Wnioskując, ta historia pokazuje, jak ważna jest niezwłoczna interwencja w sprawach dotyczących przemocy w rodzinie. Warto zaznaczyć, że zgłaszanie takich wydarzeń powinno stać się normą, a nie wyjątkiem. Tylko w ten sposób można przełamać milczenie i pomóc ofiarom, które często boją się prosić o wsparcie.
Źródło: Polska Policja