Niepowtarzalna okazja dla podróżujących z Kolejami Śląskimi! Na horyzoncie pojawia się zaskakująca promocja – bilety za zaledwie złotówkę, jednakże istnieje kilka ważnych szczegółów, o których warto wiedzieć. Oferta jest skierowana jedynie do konkretnej grupy Polaków i ma ograniczony czas wykorzystania.
PROMOCJA DLA MŁODYCH PODRÓŻNYCH
Koleje Śląskie postanowiły ponownie zaoferować bilety za złotówkę dzieciom i młodzieży w trakcie ferii zimowych. Oferta będzie dostępna od 15 lutego do 2 marca w województwie śląskim. W minionym roku z tej inicjatywy skorzystało prawie 113 tysięcy młodych pasażerów. Bilety można kupić w kasach, przez aplikację mobilną oraz u konduktora.
WAŻNE INFORMACJE DLA PASAŻERÓW
Rzecznik Kolei Śląskich, Bartłomiej Wnuk, zwraca uwagę, że aby skorzystać z promocji, pasażerowie zobowiązani są do okazania dokumentu potwierdzającego wiek. Oferta dotyczy dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym od 4 do 18 lat. Należy pamiętać, że promocja nie obejmuje trasy Chałupki – Bohumin, a liczba biletów promocyjnych jest nieograniczona.
COLLABORACJA Z INNYMI OPERATORAMI
Bilety nabyte w ramach tej akcji będą honorowane również na trasach obsługiwanych przez Koleje Małopolskie i Polregio, w tym na odcinkach Katowice – Kraków Płaszów oraz Bielsko-Biała Główna – Zakopane. Dzieci poniżej 4. roku życia podróżują bezpłatnie dzięki ustawowym ulgom.
DODATKOWE PROMOCJE I STATYSTYKI
Oprócz zimowej promocji, Koleje Śląskie oferują przez cały rok program „Rodzina”, który umożliwia rodzicom podróżującym z dziećmi do 16. roku życia nabycie biletów z 30-procentową zniżką. Od początku tego roku aplikacja biletowo-informacyjna „Kaeśka” została pobrana przez ponad 20 tysięcy użytkowników, którzy zakupili przez nią już przeszło 35 tysięcy biletów.
Koleje Śląskie obsługują kilkanaście połączeń i dysponują flotą ponad 60 pociągów. W planach jest zwiększenie liczby pociągów o 25–30 nowych jednostek w najbliższych latach. W zeszłym roku przewoźnik obsłużył blisko 22 miliony pasażerów, mimo utrudnień spowodowanych przebudową katowickiego węzła kolejowego.