Trwają zapisy do dziesiątej edycji programu mentoringowego IT Tech Leaders, skierowanego do kobiet pragnących rozwijać swoje umiejętności w obszarze technologii. Czas na zgłoszenia mija 17 stycznia, a uczestniczki konkursu mają szansę na bezpłatne wsparcie od doświadczonych mentorów i mentee, które pomogą im w budowaniu kariery w IT. Program jest otwarty dla kobiet na każdym etapie zawodowym, zarówno tych, które stawiają pierwsze kroki w branży, jak i tych, które chcą podnieść swoje kompetencje.
MENTORING DLA KAŻDEGO
Kobiety, które planują aplikować do programu Tech Leaders, nie muszą posiadać wcześniejszego doświadczenia w IT. Liczy się jedynie motywacja oraz chęć zdobywania nowej wiedzy. Uczestniczki mogą liczyć na wsparcie ze strony 141 mentorów i mentorek, specjalizujących się w różnych dziedzinach, takich jak UX Design, Project Management, Big Data, cyberbezpieczeństwo czy programowanie. Partnerem programu jest Ringier Axel Springer TECH, czyli hub technologiczny Ringier Axel Springer Polska, wydawcy Onetu i Business Insidera.
WSPIERANIE ZMIAN W BRANŻY
Zgodnie z danymi Eurostatu, w 2023 roku zaledwie 19,1 proc. pracowników branży IT w Polsce stanowiły kobiety. Program Tech Leaders stawia sobie za cel zwiększenie tego odsetka, oferując profesjonalne wsparcie w zmianie ścieżki zawodowej oraz rozwój kompetencji za pomocą indywidualnego mentoringu. Aplikując, przyszłe mentees mają możliwość wyboru swojego mentora lub mentorki, co podkreśla indywidualny charakter programu.
Mentorzy dokonują selekcji mentee spośród wszystkich zgłoszeń. Darmowy program mentoringowy potrwa cztery miesiące, od 17 lutego do 17 czerwca 2025 roku. Jak zgłosić się do udziału? Aplikacje składać można do 17 stycznia br. poprzez formularz dostępny w serwisie Become a mentee — Tech Leaders.
WARTOŚĆ MENTORINGU
— Kluczowym aspektem mentoringu jest możliwość dzielenia się wiedzą i wspieranie nowych osób w tym wymagającym środowisku IT. Sama skorzystałam z takich możliwości na początku mojej kariery i teraz chcę to przekazać innym. Mentoring to nie tylko nauka, ale także wspieranie mentee w budowaniu pewności siebie oraz odkrywaniu ich mocnych stron — zaznacza Anna Glinianowicz, Senior Agile Coach w RASP i doświadczona mentorka programu Tech Leaders.
Program jest otwarty dla wszystkich kobiet, niezależnie od poziomu wykształcenia czy doświadczenia zawodowego, a współpraca może odbywać się w języku polskim lub angielskim.
TECH LEADERS JAKO SPOŁECZNOŚĆ
— Tech Leaders to coś więcej niż program — to społeczność pełna pasji, wsparcia i inspiracji do działania. Uczestniczki osiągają swoje cele, zdobywając pierwsze zatrudnienie w IT lub realizując kolejne kroki w swojej karierze — dodaje Agnieszka Piędzio, Koordynatorka programu Tech Leaders.
Tegoroczna edycja jest już dziesiątą w historii programu, który po raz pierwszy zorganizowano w Krakowie w 2016 roku. Inicjatywa ta jest kierowana przez społeczność Women in Technology Poland, działającą w ramach Fundacji Imagine Inclusive Technology. Fundacja ma na celu zwiększenie udziału kobiet w IT oraz wspieranie ich w rozwoju zawodowym w sektorze technologicznym.