Pomoc drogowa to branża, z której z pewnością skorzystał już niejeden profesjonalny kierowca. Czasami na środku drogi samochód odmówi posłuszeństwa i nie jesteśmy w stanie samemu poradzić sobie z tym problemem. W tym przypadku warto postawić na sprawdzoną pomoc drogową, która z roku na rok oferuje coraz szerszy wachlarz usług.
Na drogach jeździ coraz więcej samochodów, tym samym wzrasta zapotrzebowanie na usługi pomocy drogowej. Pomoc drogowa Lublin to pomoc drogowa, która obsługuje Klientów z terenu całego powiatu grodziskiego. Chociaż wielu kojarzy pomoc drogową ze zwykłym holowaniem na autostradzie pojazdu z wykorzystaniem lawety, to zakres usług, który oferują „laweciarze” jest o wiele szerszy i obejmuje wiele innych usług związanych z awarią na drodze.
Kiedy zadzwonić po pomoc drogową?
Pomoc drogowa funkcjonuje podobnie jak służby ratownicze i bardzo często czynna jest całodobowo i to przez siedem dni w tygodniu. W każdym powiecie tak jak w powiecie żyrardowskim, funkcjonuje co najmniej jedna firma zajmująca się specjalistyczną pomocą. Bardzo często ta firma obsługuje także działania poza obszarem miasta, chociażby pomoc drogowa Autostrada A2. Reasumując, niezależnie od miejsca, w którym nasz samochód ulegnie awarii, możemy liczyć na fachową i doraźną pomoc drogową.
Jakiego typu usług możemy się spodziewać?
Pomoc drogowa to nie tylko holowanie i laweta. Coraz częściej mobilni mechanicy realizują także szereg innych napraw mechanicznych i elektrycznych. Istnieje możliwość dowozu paliwa, awaryjne otwarcie samochodu, wymiana koła czy odpalenie samochodu po wyładowaniu akumulatora. Pamiętajmy, aby dzwoniąc do fachowców spokojnie i dokładnie określić rodzaj usterki, która spotkała nas np. na Autostradzie A2, co pozwoli na szybkie i skutecznie działanie pomocy drogowej.
Czy zawsze konieczne jest holowanie auta?
Oczywiście wykwalifikowani pracownicy pomocy drogowej są w stanie odholować samochód w każdy wskazany przez nas adres, jednak nie zawsze jest to potrzebne. Jeśli usterka jest mniejsza, bardzo często Mobilny Mechanik radzi sobie z nią na miejscu, umożliwiając dalszą podróż Kierowcom. Takie usługi pozwalają na oszczędności czasu i pieniędzy Klientów.
Samodzielne holowanie – czy to ma sens?
Istnieje możliwość samodzielnego holowania, jednak nie zawsze jest to wskazane. Po pierwsze musimy mieć pewność, że układ kierowniczy i hamulcowy holowanego auta jest w pełni sprawny. Warto sprawdzić trasę, którą planujemy holować samochód: zastaną nawierzchnię, korki czy skrzyżowania. Przypominamy, że nie możemy holować na autostradach, gdyż uprawniona jest do tego wyłącznie pomoc drogowa, która posiada specjalistyczny sprzęt.
Podsumowanie
Ceny pomocy drogowej są coraz bardziej atrakcyjne są Kierowców. W przypadku niewiadomego pochodzenia awarii na drodze, najlepiej jest skorzystać z usług wykwalifikowanych fachowców pomocy drogowej.