Dzisiaj jest 25 listopada 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Karol Nawrocki: kandydat obywatelski „złożony na ołtarzu ojczyzny” — posłuchaj podcastu

W miniony weekend odbyły się pierwsze intensywne wydarzenia związane z wyborami. W sobotę Koalicja Obywatelska ujawniła swojego kandydata na prezydenta, podczas gdy w niedzielę swoje plany zaprezentowało Prawo i Sprawiedliwość. Tomasz Sekielski wyraził radość z faktu, że Jarosław Kaczyński „w dobroci serca ofiarował Karola Nawrockiego całej ojczyźnie”, niemal składając go „na ołtarzu ojczyzny”. Niestety, przemówienie kandydata nie wzbudziło entuzjazmu wśród Naczelnych.

Kandydat Obywatelski na Horyzoncie

Z pojawieniem się Karola Nawrockiego polscy wyborcy zyskali obywatelskiego kandydata, co wywołało wiele emocji. Bartosz Węglarczyk zwrócił uwagę na ciekawy zbieg okoliczności – jako kandydat obywatelski Nawrocki w skrócie może być kojarzony z inicjałami „k.o.” Czy to jednak tylko przypadek?

Niedzielne Przemówienie i Jego Odbiór

Niestety, wystąpienie Nawrockiego w niedzielę nie zachwyciło Naczelnych. Wiele osób nie wierzy, że będzie on w stanie zakończyć „wojnę polsko-polską”. Zdecydowanie bardziej interesująca okazała się lista osób wspierających jego kandydaturę.

Kontrowersyjny Wpis IPN

Skandal wywołał wpis Instytutu Pamięci Narodowej na platformie X. Jak podkreśla Bartosz Węglarczyk, instytucja ta, finansowana z budżetu państwowego, nie powinna włączać się w politykę.

Rewelacje z Krakowa

Jan Mosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, przypadkowo ujawnił, że wydarzenia w krakowskiej Hali Sokoła miały charakter bardziej społeczny i obywatelski niż partyjny.

Wybory w Koalicji Obywatelskiej

W sobotę Koalicja Obywatelska ogłosiła swojego kandydata na prezydenta. Rafał Trzaskowski, który zdobył 74,75 proc. głosów, pokonał Radosława Sikorskiego, który uzyskał 25,25 proc. „Skończy się na tym, że jedynym kandydatem partyjnym będzie Rafał Trzaskowski. Inni będą niezależni” – zauważył Bartosz Węglarczyk. Tomasz Sekielski przypomniał, że Sikorski już wcześniej przegrał w prawyborach: w 2010 roku z Bronisławem Komorowskim, a teraz z Trzaskowskim. Wydaje się, że jego marzenia o prezydenturze właśnie dobiega końca.

Apel o Zmiany w Prawie Wyborczym

Naczelni mają jedną prośbę do polityków: czas najwyższy, aby zająć się reformą prawa wyborczego, szczególnie w kontekście wyborów prezydenckich. Konieczne jest urealnienie systemu oraz uregulowanie kwestii związanych z prekampanią i finansowaniem kampanii.

Zapraszamy do słuchania kolejnego odcinka Naczelnych oraz do uczestnictwa w naszym podcaście, który emitowany jest co poniedziałek o godzinie 19.00 na stronie Onetu oraz w aplikacji Onet Audio.

Źródło/foto: Onet.pl

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie