Dzisiaj jest 22 listopada 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Jarosław Kaczyński w obliczu niespodziewanych wydarzeń. Czy czekają nas istotne zmiany?

„Stan Wyjątkowy” — wydanie specjalne. Co przyniesie nadchodzący sezon polityczny? Jakie wewnętrzne konflikty mogą zagrażać koalicji? Czy Donald Tusk podejmie wyzwanie rozliczenia PiS? Kto ostatecznie zostanie wskazany przez Jarosława Kaczyńskiego jako kandydat na prezydenta? Co czeka Trzecią Drogę? Jakie są kulisy walki na szczytach Konfederacji?

Już we wtorek, 17 września o godzinie 20:00, serdecznie zapraszamy do udziału w niezwykłym wydaniu „Stanu Wyjątkowego”. Nasi renomowani twórcy — Andrzej Stankiewicz, Dominika Długosz, Kamil Dziubka i Beata Lubecka — na żywo odpowiedzą na liczne pytania Słuchaczy, Widzów oraz Czytelników.

To szczególny moment, bowiem właśnie zaczyna się nowy, intensywny sezon polityczny, którego kulminacją będzie kampania prezydencka. Choć formalnie kampania wystartuje wiosną przyszłego roku, pierwsze zwiastuny już są widoczne. Jarosław Kaczyński, lider PiS, staje przed poważnym wyzwaniem — poszukuje młodego, przystojnego kandydata, który zna się na międzynarodowych relacjach i mówi płynnie po angielsku. Jak dotąd, prezes jest niemal zdumiony, iż nie ma na rynku właściwych kandydatów, co było przewidywalne dla twórców „Stanu Wyjątkowego”.

Jednak Kaczyńskiego nie można lekceważyć. Jest skłonny podejmować ryzykowne decyzje, takie jak wskazanie osoby spoza twardego jądra PiS — negocjacje w tej sprawie są już w toku. Kaczyński doskonale zdaje sobie sprawę, że ma nóż na gardle — jeśli antypisowska kontrrewolucja napotyka obecnie na trudności, to dlatego, że PiS wciąż dysponuje swoim prezydentem. Politycy tej formacji wierzą, że Andrzej Duda oddalił się od partii, ale w głębi duszy nadal pozostaje wierny idei Kaczyńskiego, broniąc spuścizny jego rządów przed atakami Tuska. Dlatego PiS pilnie potrzebuje nowego prezydenta, by utrzymać stabilność i zwiększyć szanse na powrót do władzy w 2027 roku.

KRYZYS W KOALICJI

Jeśli Kaczyński obierze niewłaściwego kandydata i przegra wybory, może stracić wszystko — łącznie z partią. Wybory prezydenckie w 2025 roku mogą być dla PiS gwoździem do trumny. Tusk, wygrywając z prezydentem z obecnej koalicji, będzie miał możliwość usunięcia wszystkich nominatów Kaczyńskiego z ważnych instytucji — sądów, banków narodowych, itp., co otworzy drogę do szerokich rozliczeń w PiS.

W przypadku przegranej Kaczyńskiego i utraty kluczowych przyczółków, pojawią się w partii głosy wzywające do jego odejścia na emeryturę, co przewidują twórcy „Stanu Wyjątkowego”.

ZABURZENIA W KOALICJI

W tle tej kluczowej dla Polski rywalizacji toczą się inne polityczne zmagania. Donald Tusk stara się utrzymać kontrolę nad coraz bardziej skłóconymi koalicjantami. Problemy z aborcją i związkami partnerskimi to tylko wierzchołek góry lodowej — od dawna zdążyliśmy przywyknąć do różnic światopoglądowych. Teraz toczy się zdecydowana walka o przyszłoroczny budżet, kredyt 0% oraz składki zdrowotne dla przedsiębiorców.

Ministrowie prześcigają się w publicznych oskarżeniach, co cieszy polityków PiS. Koalicja Lewicy jest osłabiona, Trzecia Droga skonfliktowana, a Polska 2050 pod wodzą Szymona Hołowni przechodzi intensywne zmiany przed wyborami prezydenckimi. Czy możemy liczyć na rekonstrukcję rządu? Takie spekulacje dotarły również do twórców „Stanu Wyjątkowego”.

O wszystkich tych kwestiach podzielą się swoimi przemyśleniami Andrzej Stankiewicz, Dominika Długosz, Kamil Dziubka i Beata Lubecka w specjalnym wydaniu „Stanu Wyjątkowego”. Spotykamy się we wtorek, 17 września o godzinie 20:00.

Szanowni Państwo, ten program jest dla Was, dlatego serdecznie zapraszamy do zadawania pytań! Aby wziąć udział w programie, zarejestruj się na specjalnej platformie, klikając w poniższy link. Następnie wykłada, co należy zrobić, aby ukończyć proces rejestracji.

Do zobaczenia!

Źródło/foto: Onet.pl Marysia Zawada/REPORTER / East News

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie