Dzisiaj jest 8 listopada 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Interwencja policji w Koronowie: nastolatek uratowany w ostatniej chwili

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z Koronowa udało się ocalić życie nastolatka, który planował skoczyć z mostu dawnej kolejki wąskotorowej. Decydujące działania przeprowadzone przez kierowników dzielnicowych oraz ogniwa patrolowo-interwencyjnego pozwoliły na skuteczną interwencję. 16-latek został przewieziony do szpitala.

Interwencja w ostatniej chwili

Wczoraj, 7 listopada 2024 roku, po godzinie 8:00, dyżurny komisariatu w Koronowie odebrał alarmującą informację od konsultantki Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Zgłoszenie dotyczyło podejrzenia próby samobójczej, co wymagało pilnej interwencji. Do rejonu mostu skierowani zostali asp. szt. Tomasz Latos, kierownik ogniwa patrolowo-interwencyjnego, oraz asp. szt. Sebastian Lewandowski, kierownik dzielnicowych.

Rozmowa, która uratowała życie

Policjanci, po przybyciu na miejsce, zauważyli młodego mężczyznę, który wydawał się być zdenerwowany i zaniepokojony. Natychmiast rozpoczęli rozmowę, stopniowo zbliżając się do niego. Dzięki ich umiejętnościom w prowadzeniu dialogu oraz okazywaniu zainteresowania, nastolatek zdecydował się zrezygnować ze swojego zamiaru i podejść do funkcjonariuszy. Wkrótce po tym na miejscu zjawiła się załoga pogotowia, która przewiozła go do szpitala.

Wdzięczność za wsparcie

Funkcjonariusze, którzy udzielili pomocy 16-latkowi, relacjonują, że chłopak dziękował im za okazaną uwagę, której bardzo potrzebował. Docenił również szybki przyjazd, podkreślając, że w innym przypadku mogłoby być już dla niego za późno. Działania policji, które były zdecydowane i skuteczne, mogły uratować mu życie.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, zmaga się z myślami samobójczymi, ważne jest, aby sięgnąć po pomoc. Istnieją aktualnie odpowiednie numery wsparcia, które oferują bezpłatną pomoc psychologiczną:

  • 800 70 2222 – całodobowe Centrum Wsparcia dla dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 – całodobowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 – całodobowy Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 – numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia

Więcej informacji na temat pomocy kryzysowej można znaleźć na stronach internetowych dedykowanych wsparciu emocjonalnemu.

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie