Dzisiaj jest 19 października 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł
Z policyjnych kronik
Z policyjnych kronik

Interwencja policji ratuje życie – oficer dyżurny wsparł kobietę w trudnym momencie

Oficer dyżurny komisariatu Policji w Kętach, mł. asp. Łukasz Medyński, wespół z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, przeprowadzili udaną interwencję w przypadku kobiety w kryzysie emocjonalnym. Dnia 1 października br. o godzinie 15.30, oficer otrzymał telefon od zaniepokojonego mieszkańca Kęt, który poinformował go o tragicznej wiadomości, jaką otrzymał od swojej znajomej z Krakowa. Kobieta na portalu społecznościowym wyraziła zamiar targnięcia się na życie.

Pilna Interwencja

Dyżurny szybko zyskał numer telefonu do kobiety i skontaktował się z nią. Podczas rozmowy potwierdził, że 36-latka znajduje się w poważnym stanie psychicznym. Ustalono, że kobieta nie mieszka w Krakowie, jak wcześniej sądzono, ale w Bydgoszczy. Wobec czego natychmiast powiadomił dyżurnego bydgoskiej komendy, przekazując wiadomość o potrzebie pilnej pomocy.

Wsparcie Zawodowców

Na miejsce przybyli policjanci oraz ratownicy medyczni. Po przeprowadzeniu badań, kobieta została przekazana pod opiekę rodziny. Tego typu sytuacje pokazują, jak ważna jest szybka reakcja i wsparcie ze strony służb. Funkcjonariusze często stają na wysokości zadania, niosąc pomoc mieszkańcom w trudnych momentach, a także kierując ich do specjalistów.

W każdym powiecie działają instytucje, takie jak Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej i poradnie psychologiczne, które oferują wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych, zanim dojdzie do tragedii. Służby kryzysowe przypominają, że warto sięgnąć po pomoc, zanim będzie za późno.

Gdzie Szukać Pomocy?

Pamiętaj, że pomoc oferują również pracownicy Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym. Można zadzwonić na bezpłatny telefon 800 70 2222. Więcej informacji można znaleźć na stronie Centrum Wsparcia: centrumwsparcia.pl.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka udostępnia infolinię 800 12 12 12, która zapewnia wsparcie psychologiczne dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów w trudnych chwilach. Więcej informacji dostępnych jest na stronie brpd.gov.pl.

Nie zapomnijmy też o Antydepresyjnym Telefonie Zaufania Fundacji ITAKA, które można wywołać pod numerem 22 484 88 01. Szczegóły dostępne są na stronie Stop Depresji.

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie