Reklama
Dzisiaj jest 9 stycznia 2025 r.
Chcę dodać własny artykuł
Reklama
Reklama
Reklama

Charles Constantine

Charles Constantine – Życie i Kariera

Charles Constantine (1846-1912) był oficerem kanadyjskiej Północno-Zachodniej Policji Konnej, znanym ze swojej służby w różnych ważnych rolach w Kanadzie.

Reklama

Wczesne życie

Urodził się 13 listopada 1846 roku w Bradford w Anglii. W latach 40. XIX wieku jego rodzina emigrowała do Dolnej Kanady. Od młodych lat interesował się służbą wojskową, co skłoniło go do wstąpienia do lokalnej milicji po osiągnięciu pełnoletności.

Kariera wojskowa i policyjna

  • W 1870 roku brał udział w ekspedycji pacyfikującej rebelię nad Rzeką Czerwoną pod dowództwem generała Woolseleya.
  • W 1873 roku, po założeniu rodziny, został deputowanym szeryfa Manitoby, a w 1880 roku awansował na prowincjonalnego komendanta policji.
  • W 1885 roku, w związku z rebelią północno-zachodnią, powrócił do służby w oddziale lekkiej piechoty.
  • W 1886 roku był jednym z pierwszych oficerów, którzy przystąpili do nowo utworzonej Północno-Zachodniej Policji Konnej, rozpoczynając służbę w randze inspektora.

Rekonesans w Jukonie

W 1894 roku Constantine udał się na rekonesans do dystryktu Jukon, gdzie przewidział wybuch gorączki złota nad Klondike. Jego raport doprowadził do wysłania 20-osobowego oddziału policji, którym dowodził.

Reklama

Awans i nowe zadania

  • W 1897 roku awansował na superintendenta i opuścił Jukon, obejmując dowództwo w Fort Moosomin, Fort Regina i Fort Saskatchewan.
  • W 1902 roku przeprowadził tajne dochodzenie dotyczące amerykańskich wielorybników w wodach kanadyjskich, co przyczyniło się do ustanowienia administracji kanadyjskiej w regionach arktycznych.
  • W 1905 roku został komendantem nowo utworzonej dywizji w dystrykcie Athabaska.

Ostatnie lata i śmierć

Constantine podjął również wyzwanie związane z budową szlaku komunikacyjnego z Fortu St. John do jeziora Teslin, jednak projekt został porzucony. Zmarł 5 maja 1912 roku po operacji spowodowanej bakteryjnym zapaleniem jelit.

Reklama
Reklama