Dzisiaj jest 20 września 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Festyn na Przystani Żeglarskiej Izyra: Niezapomniane Chwile i Wspaniała Zabawa dla Całej Rodziny

Bezpieczeństwo to kwestia, która dotyczy nas wszystkich. Kluczowym krokiem w jej zapewnieniu jest profilaktyka. Właśnie z tego powodu na przystani żeglarskiej „Izery” niedaleko Zamku Czocha po raz trzeci zorganizowano festyn w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno-informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli służb mundurowych, ratowników oraz instytucji współpracujących z lubanńską Policją, a patronat nad nim objął Starosta Lubański, Zbigniew Zjawin.

BEZPIECZNE MIASTECZKO NAD WODĄ

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest przedsięwzięciem, które z powodzeniem promuje zasady bezpiecznego wypoczynku w wodzie. Tegoroczny festyn połączył siły z Komendą Powiatową Policji w Lubaniu oraz lubańskim starostwem. Przystań „Izery” zamieniła się w miasteczko, w którym można było spotkać przedstawicieli różnych służb, takich jak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Nadleśnictwo Świeradów czy ekipy z przystani. Uroczystość otworzyli I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, podkomisarz Dariusz Ślęzak oraz Starosta Lubański, Zbigniew Zjawin.

Atrakcje Festynu

Uczestnicy festynu mieli okazję skorzystać z licznych atrakcji, takich jak konkursy, zabawy oraz tor sprawnościowy w alkogoglach. Przeprowadzono także ćwiczenia służb ratownictwa wodnego, w których uczestniczyli policjanci z Komisariatu Wodnego w Wrocławiu oraz z Wodnej Służby Ratowniczej. Sztab dowodzenia Policyjnej Grupy-Poszukiwawczej z Lwówka Śląskiego zademonstrował swoje umiejętności podczas akcji poszukiwawczej osoby zaginionej. Dodatkowo, 23 Śląski Pułk Artylerii z Bolesławca zaprezentował sprzęt wojskowy, w tym wyrzutnię WR-40 Langusta. Wolontariusze z Pogotowia Ratunkowego z Jeleniej Góry zorganizowali dla dzieci warsztaty pierwszej pomocy.

EDUKACJA I BEZPIECZEŃSTWO

Każdy z uczestników mógł aktywnie wziąć udział w konkursie plastycznym poświęconym zasady bezpiecznego wypoczynku oraz quizach edukacyjnych. Policjanci zadbali o to, aby uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne oraz cenne wskazówki dotyczące bezpiecznych zachowań podczas letnich podróży. Mundurowi z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu zaprezentowali swoją służbę, a ich czworonożni towarzysze szczególnie zainteresowali zgromadzoną publiczność. Tiga, specjalistyczny pies z Zakładu Karnego w Zarębie, udowodnił, że potrafi znaleźć nawet najtrudniej ukryte przedmioty.

FLOTA SŁUŻBOWA I TEMATYKA OPIEKI NAD ŚRODOWISKIEM

W trakcie festynu odbyła się prezentacja floty służbowej, na którą składały się pojazdy policji, takie jak Skoda Superb, motocykle BMW R-1250, a także łodzie i skutery wodne, cieszące się ogromnym zainteresowaniem. Współpraca Lubańskiej Straży Miejskiej oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaowocowała prelekcją na temat wzajemnego bezpieczeństwa. Uczestnicy mieli także rzadką okazję spotkać policjantów z programu „Policjanci z sąsiedztwa”, emitowanego na platformy internetowej.

Poruszono również kwestie ekologiczne, gdyż tereny wodne są częściowo położone w obszarach leśnych. Nadleśnictwo Świeradów z ciekawym wykładem opisało rolę drewna w codziennym życiu. Klub żeglarski „Izery” zadbał zaś o to, by nikomu nie brakowało pysznej grochówki oraz bigosu. W festynie uczestniczyli komendanci, dyrektorzy i przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji.

Wydarzenia takie jak to są nie tylko edukacyjną lekcją, ale także doskonałą okazją do integracji całej społeczności. Bezpieczeństwo na wodzie i w jej okolicach to nasza wspólna odpowiedzialność!

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Źródło: Polska Policja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie