Dzisiaj jest 13 maja 2025 r.
Chcę dodać własny artykuł
Reklama

Episkopat składa gratulacje Leonowi XIV i prosi o modlitwę

W imieniu całego Kościoła w Polsce oraz Konferencji Episkopatu Polski, abp Tadeusz Wojda, przewodniczący Konferencji, złożył serdeczne gratulacje nowemu papieżowi Leonowi XIV, który został wybrany na 267. papieża. „Wyrażam szacunek i synowskie oddanie dla Ojca Świętego” – napisał w swoim komunikacie.

NOWY PAPIEŻ Z DOŚWIADCZENIEM

Kardynał Robert Prevost, który ma 69 lat, przyjął imię Leona XIV po swoim wyborze na papieża. Zanim osiągnął tę zaszczytną funkcję, przez długi czas służył w Peru, a ostatnio pełnił rolę prefekta dykasterii zajmującej się biskupami. Uważany był za jednego z faworytów do tego stanowiska.

PROŚBA O MODLITWĘ

Abp Wojda, Metropolita Gdański, zachęcił wiernych do modlitwy w intencji nowego biskupa Rzymu. „Niech dobry Bóg, Dobry Pasterz, obdarza Ojca Świętego Leona XIV łaskami, które pomogą mu w przewodzeniu Kościołowi” – podkreślił w swoim przesłaniu. Prośba, aby w najbliższych dniach, a szczególnie w niedzielę, wierni modlili się za papieża, jest wyrazem wsparcia w jego nowej misji. „Maryja, Matka Kościoła, niech wyprasza Ojcu Świętemu siły i moc do pełnienia posługi Piotrowej w dzisiejszym świecie” – dodał arcybiskup.

Nowy papież staje przed wyzwaniami XXI wieku, które wymagają nie tylko uzdolnień organizacyjnych, ale przede wszystkim duchowych. Co czeka Kościół pod przewodnictwem Leona XIV? Czas pokaże, ale jedno jest pewne – modlitwa wiernych będzie mu z pewnością potrzebna!

Źródło/foto: Onet.pl Marcin Gadomski / PAP
O autorze:

Remigiusz Buczek

Piszę tu i tam, a bardziej tu. Zainteresowania to sport, polityka, nowe technologie.
Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie