Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle ma pełne ręce roboty. Tylko w ciągu zaledwie czterech dni funkcjonariusze zatrzymali aż 26 kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, osiągając nadwyżkę ponad 50 km/h. Wśród nich znajdowały się osoby, które popełniły wykroczenia w ramach recydywy, nie miały uprawnień do kierowania pojazdami lub jechały pod wpływem alkoholu.
KURIOZALNE WYPIERDOLENIE Z PRZEPISAMI
W piątek, na drodze wojewódzkiej nr 993 w Głojscach, jeden z kierowców volkswagena wykazał się skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem, rozpędzając się do 105 km/h i wykonując manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu. Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek był pod wpływem alkoholu z prawie 1 promilem. Teraz, jako mieszkaniec gminy Osiek Jasielski, będzie musiał stawić czoła sądowi za swoje czyny.
REKORDZIŚCI PRĘDKOŚCI
Jeszcze tego samego dnia, policjanci z jasielskiej grupy SPEED złapali kierowcę bmw, który z niżnim nie można nazwać niczym innym jak „pospiesznym”. 19-latek pędził 156 km/h w obszarze zabudowanym, co skończyło się dla niego 5 tysiącami złotych mandatu oraz 15 punktami karnymi – wygląda na to, że recydywa to jego drugie imię.
KARA ZA PRZESTĘPSTWA DROGOWE
W poniedziałek w Lubli, funkcjonariusze natknęli się na kolejnego „miłośnika szybkiej jazdy”. Kierowca bmw został zatrzymany za przekroczenie prędkości o 74 km/h w terenie zabudowanym, a ponieważ działał w ramach recydywy, odwiedził go mandat o wartości 5 tysięcy złotych. Takie same konsekwencje spotkały lekkomyślnego kierowcę skody, który również w poniedziałek jechał 103 km/h, nie posiadał uprawnień, nie zapinał pasów, a jego auto nie miało ubezpieczenia ani aktualnych badań technicznych. Ostatecznie policjanci ukarali go łącznym mandatem w wysokości 1600 zł oraz 18 punktami karnymi, a sprawa braku uprawnień trafiła do sądu w Strzyżowie.
APEL DO KIEROWCÓW
W obliczu takich wydarzeń, apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że na drodze odpowiedzialność za nasze decyzje spoczywa nie tylko na nas samych, ale także na innych uczestnikach ruchu. Trzymanie się limitów prędkości i ogólnych zasad bezpieczeństwa to klucz do uniknięcia tragicznych skutków.
Źródło: Polska Policja