Dzisiaj jest 19 września 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł
Z policyjnych kronik
Z policyjnych kronik

Dyżurny oraz dzielnicowi w akcji ratowania życia mężczyzny w kryzysie emocjonalnym

Oficer dyżurny z Komendy Policji w Oświęcimiu, wspólnie z dzielnicowymi, skutecznie interweniowali wobec mieszkańca województwa opolskiego, który znajdował się w kryzysie emocjonalnym.

W czwartek (15.08.br.) około godziny 15.30, oficer dyżurny otrzymał telefon od mężczyzny, który groził samobójstwem. Funkcjonariusz, aspirant sztabowy Dariusz Gancarczyk, podczas rozmowy udało się uspokoić mężczyznę i przekonać go do podania miejsca, w którym się znajduje – na peronie Dworca Kolejowego w Oświęcimiu. Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi sierżant Arkadiusz Ryś oraz sierżant Adrian Chowaniec.

Mężczyzna został odnaleziony w złym stanie psychicznym. Okazało się, że ma 34 lata i mieszka w województwie opolskim. Po krótkiej rozmowie, mundurowi przekonali go do udania się z nimi do radiowozu, skąd został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

Policjanci często udzielają pomocy mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych, inicjując interwencję oraz zapewnianie fachowej pomocy. Warto pamiętać, że na terenie każdego powiatu istnieje wiele instytucji, takich jak Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie, Ośrodki Interwencji Kryzysowej, ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, które mogą pomóc w sytuacjach kryzysowych, zapobiegając tragediom.

Informacja kontaktowa:

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: https://centrumwsparcia.pl/ – bezpłatny telefon: 800 70 2222

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/ – bezpłatna infolinia: 800 12 12 12

Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA: https://stopdepresji.pl/ – numer kontaktowy: 22 484 88 01

Źródło: Polska Policja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie