Harcerze z Komendy Chorągwi Kujawsko-Pomorskiego Związku Harcerstwa Polskiego przekazali Betlejemskie Światło Pokoju policjantom oraz pracownikom Policji. W imieniu funkcjonariuszy przyjął je inspektor Jakub Gorczyński, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.
Symbol Pokoju w Policji
Betlejemskie Światło Pokoju, będące symbolem miłości, ciepła, nadziei i pokoju, od lat wędruje dzięki harcerzom niemal po całej Europie. W tym roku po raz kolejny zagościło w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, z rąk harcmistrzów: Doroty Suchorskiej, Zastępcy Komendantki Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej, oraz Marioli Czerwińskiej, instruktorki hufca ZGO Bydgoszcz-Miasto, a także uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bydgoszczy.
Świąteczne życzenia i pamięć o bohaterskich policjantach
W dowód wdzięczności za pamięć o policjantach, Komendant Wojewódzki Policji złożył harcerzom serdeczne życzenia świąteczne oraz noworoczne, wręczając im drobne upominki. Betlejemskie Światło stanęło w honorowym miejscu pod Tablicą Pamięci, upamiętniającą tych, którzy stracili życie w służbie. Dziś, obok choinki, Światełko to ma większe znaczenie niż tylko słowa.
Historia Betlejemskiego Światła Pokoju
Tradycja Betlejemskiego Światła Pokoju sięga 1986 roku, kiedy to w Linz w Austrii w ramach bożonarodzeniowych działań charytatywnych zainicjowano akcję „Światło w ciemności”, promowaną przez Austriackie Radio i Telewizję. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje to wydarzenie od 1991 roku. Co ciekawe, co roku ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów, a przekazanie odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. Polska zdobi tę betlejemską sztafetę, a harcerze i harcerki nieustannie przekazują Światło dalej.
W ten sposób nie tylko podtrzymują tradycję, ale również budują atmosferę jedności, której wszyscy potrzebujemy, szczególnie w okresie świątecznym.
Źródło: Polska Policja