Wałbrzyscy policjanci nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. W minioną środę wieczorem oraz w piątek rano zatrzymali dwie osoby, które miały przy sobie substancje odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy oraz marihuany, co w sumie dało ponad tysiąc porcji handlowych tych niebezpiecznych środków. Mundurowi ponownie podkreślają swoje zdecydowane stanowisko wobec osób angażujących się w nielegalny handel narkotykami i zapowiadają kontynuację działań, mających na celu zwalczanie tego typu przestępczości.
INTERWENCJA W BIAŁYM KAMIENIU
Do pierwszej z interwencji doszło w środowy wieczór, po godzinie 20:00, kiedy to funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiego komisariatu patrolowali okolice Białego Kamienia. Zauważyli 28-latka, którego sposób zachowania wzbudził ich podejrzenia. W trakcie kontroli osobistej odkryli kilka foliowych torebek z zielonym suszem oraz białym proszkiem. Po przeprowadzeniu analizy przez technika kryminalistyki okazało się, że zabezpieczone substancje mogą posłużyć do produkcji ponad tysiąca porcji narkotyków. Mężczyzna został przez policję zatrzymany na kilka godzin, a w piątek usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości zabronionych substancji.
KOLEJNE ZATRZYMANIE W MIEŚCIE
W piątek, po godzinie 8:00, funkcjonariusze kryminalni z wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedno z mieszkań w mieście, gdzie mogli spodziewać się obecności narkotyków. W efekcie odkrycia zabezpieczonego woreczka z zielonym suszem, kolejny mężczyzna, 36-letni lokator, został zatrzymany. Tester wykazał, że znaleziony materiał to marihuana. Jeszcze przed południem usłyszał on zarzuty, a teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za posiadanie substancji psychotropowych grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.
W kontekście tych wydarzeń warto przypomnieć, że walka z narkotykami to nie tylko zadanie policji, ale również społeczności lokalnych, które powinny wspólnie przeciwdziałać temu zjawisku. Bez wątpienia, każda taka interwencja jest krokiem w stronę poprawy bezpieczeństwa w regionie, jednak nadal istnieje potrzeba edukacji i wsparcia dla osób uzależnionych.
Źródło: Polska Policja