Dzisiaj jest 21 listopada 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł
Z policyjnych kronik
Z policyjnych kronik

Interwencja dzielnicowych z Wyżyn w Bydgoszczy zakończona sukcesem

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji dzielnicowych z bydgoskich Wyżyn, życie 24-latka, który próbował popełnić samobójstwo, zostało uratowane. Akcja policjantów, podjęta w ostatniej chwili, zapobiegła tragedii. Mężczyzna został przewieziony do szpitala pod opiekę specjalistów.

Interwencja na moście Kazimierza Wielkiego

W sobotnie popołudnie, 26 października 2024 roku, o godzinie 13:40, dyżurny komisariatu w bydgoskich Wyżynach otrzymał zgłoszenie o potencjalnej próbie samobójczej na moście Kazimierza Wielkiego. Natychmiast skierował dwóch dzielnicowych do miejsca zdarzenia.

Podczas dojazdu na miejsce, policjanci – aspirant sztabowy Adam Boniewicz oraz sierżant sztabowy Krystian Felski, zauważyli mężczyznę siedzącego za barierkami mostu. Wykorzystując dogodny moment, szybko podbiegli do niego, chwytając go za ubranie i ręce, aby go uratować. Funkcjonariusze zdołali wciągnąć go na bezpieczną stronę barierek i, jednocześnie próbując go uspokoić, rozmawiali z nim aż do przybycia karetki pogotowia. Medycy podjęli decyzję o przetransportowaniu go do szpitala.

Nie bój się prosić o pomoc

Ważne jest, abyśmy pamiętali, że w trudnych chwilach nie jesteśmy sami. Może zdarzyć się każdemu, że tak sobie nie radzimy, iż zaczynamy myśleć o najgorszym. Niezwykle istotne jest, aby nie wstydzić się szukać wsparcia. Warto kontaktować się ze specjalistami, którzy są dostępni pod numerem telefonu 116 123, a także odwiedzić stronę internetową www.psychologia.edu.pl, gdzie znajdziemy listę placówek oferujących profesjonalną pomoc.

Gdzie szukać wsparcia?

W Polsce działają różnorodne linie pomocowe, które umożliwiają uzyskanie wsparcia. Oto niektóre z nich:

  • 116 123 – Bezpłatny telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, dostępny przez 7 dni w tygodniu w godzinach 14:00–22:00.
  • 116 111 – Całodobowy, bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.
  • 800 108 108 – Telefon wsparcia czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach 14:00–20:00.
  • 121 212 – Całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka.
  • 22 635 09 54 – Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę i czwartek w godzinach 17:00–20:00.

Pamiętajmy, że szukanie pomocnej dłoni to znak siły, a nie słabości. W trudnych momentach warto skorzystać z dostępnych źródeł wsparcia i nie błądzić w pojedynkę.

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie