Dzisiaj jest 27 listopada 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Debata na temat bezpieczeństwa seniorów wśród policjantów

W miniony wtorek w Nakle nad Notecią odbyła się debata społeczna zorganizowana przez policjantów z tamtejszej komendy powiatowej, poświęcona seniorom i zagrożeniom, z jakimi mogą się spotkać. Pod hasłem „Bezpieczny senior – nie daj się oszukać” omawiano różnorodne metody oszustw, w które mogą być zaangażowane osoby starsze. Spotkanie zgromadziło licznych uczestników, którzy mieli okazję zdobyć cenne informacje na temat zabezpieczeń oraz dowiedzieć się, jak unikać pułapek stawianych przez oszustów.

ZNACZENIE DEBATY DLA SENIORÓW

Przybyłych na debatę seniorów powitał nadkom. Jarosław Żelechowski, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, który wyraził swoje zadowolenie z licznego uczestnictwa. Swoje wystąpienie miał także Wicestarosta nakielski Michał Dubkowski. Głos przywitał również przedstawicieli lokalnych instytucji, takich jak Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz organizacje związane z emerytami.

RÓŻNE FORMY OSZUSTW

W trakcie debaty prelegenci przybliżyli struktury organizacyjne policji oraz przedstawili dane dotyczące oszustw. Ważnym punktem były informacje na temat aplikacji „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, które mogą pomóc w prewencji przestępstw. Policjanci podkreślili, jak istotne jest korzystanie z nowoczesnych narzędzi, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Wśród ekspertów obecnych na debacie znalazły się znane postacie z localnej społeczności, takie jak Sebastian Stożek, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego, który omówił niebezpieczeństwa związane z oszustwami bankowymi, oferując cenne porady dotyczące ochrony finansów osobistych. W kontekście oszustw „na wnuczka” zebrani mieli okazję wysłuchać konkretnych przykładów, które pokazały, jak przestępcy manipulują emocjami seniorów, korzystając z ich życzliwości.

ZAANGAŻOWANIE I INTERAKCJA

W drugiej części debaty uczestnicy aktywnie zadawali pytania, a eksperci w klarowny sposób odpowiadali na wątpliwości. Tego typu bezpośrednia wymiana myśli przyczyniła się do większej świadomości na temat zagrożeń. Każdy senior wyszedł z eventu z wykazem numerów telefonów do swojego dzielnicowego, a także z materiałami informacyjnymi, które mogą stanowić pierwszą linię obrony przed oszustwami.

Takie inicjatywy są nieocenione w walce z przestępczością dotyczącą seniorów. Wiedza i informacje zdobyte na spotkaniu mogą uratować oszczędności całego życia, a wszyscy obecni zyskali nie tylko wiedzę, ale i nowe narzędzia do ochrony siebie i swoich bliskich.

Źródło: Polska Policja

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!
Polub na
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj również:

Artykuły minuta po minucie