Dzisiaj jest 25 października 2024 r.
Chcę dodać własny artykuł

Ewa Swoboda z partnerem na wspólnym wyjściu. Kim jest nieznany mężczyzna?

Biegaczka Natalia Bukowiecka z domu Kaczmarek oraz młociarz Wojciech Nowicki zostali uhonorowani tytułem najlepszych lekkoatletów 2024 roku. Podczas gali Złote Kolce, która odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, na wyróżnieniu znalazła się także sprinterka Ewa Swoboda, która przybyła na wydarzenie w towarzystwie swojego ukochanego i prezentowała się niezwykle efektownie.

Bez niespodzianek w wyborze najlepszych

Decyzja o wyborze najlepszej lekkoatletki roku nie była zaskoczeniem. Bukowiecka w 2024 roku dokonała niezwykłego wyczynu, bijąc 48-letni rekord Ireny Szewińskiej na 400 metrów, ustanowiony na 49,28 sekundy. 26-letnia zawodniczka trzykrotnie uzyskała czas poniżej 49 sekund, a jej najszybszy bieg miał miejsce 20 lipca w Londynie, gdzie osiągnęła wynik 48,90 sekundy.

W czerwcu zdobyła złoty medal na mistrzostwach Europy w Rzymie, a w sierpniu stanęła na podium igrzysk olimpijskich w Paryżu, zdobywając brąz. Po tych osiągnięciach nie kryła wzruszenia. – Gdy patrzę na te wyniki, czuję ogromne emocje. To był dla mnie niezwykły czas, zupełnie się tego nie spodziewałam. Zrealizowałam swoje marzenia. Mam nadzieję, że ten rekord długo nie przetrwa, a następnym razem pobije go Natalia Bukowiecka – mówiła zawodniczka.

Wyniki w Złotych Kolcach

Nie mogło być inaczej, jeśli chodzi o wyniki Złotych Kolców. W gronie wyróżnionych w kategorii kobiet drugą lokatę zajęła Anita Włodarczyk, która dziesięciokrotnie triumfowała w tym rankingu. Trzecią pozycję zajęła Ewa Swoboda, a tuż za nią uplasowały się Pia Skrzyszowska oraz Maria Andrejczyk.

Swoboda znalazła się w gronie zawodników, którzy pobili polskie rekordy w tym roku. W biegu na 60 metrów uzyskała czas 6,98 sekundy. – To był znakomity sezon. W przyszłości będę dążyć do poprawienia rekordu Polski w biegu na 100 metrów – zapowiedziała sprinterka, która zdobyła srebrny medal na halowych mistrzostwach świata w Glasgow.

Romantyczne chwile i sportowe historie

Na gali Ewa Swoboda pojawiła się u boku swojego partnera, Krzysztofa Kiljana, który jest od niej młodszy o dwa lata i również jest lekkoatletą, specjalizującym się w biegach przez płotki. W czarnej stylizacji wyglądała naprawdę oszałamiająco.

Warto przypomnieć, że wcześniej Swoboda była związana z kulomiotem Konradem Bukowieckim, obecnym mężem Natalii. W jednym z wywiadów mówiła: – Kiedyś obiecałam sobie, że nie chcę być z chłopakiem-sportowcem. Nie ujawnię powodów tej decyzji, ale jak wiadomo, los potrafi zaskakiwać. Mieliśmy okazję poznać się w grudniu 2021 roku. Przyznam, że wcześniej go nie kojarzyłam – zdradziła zawodniczka, która na co dzień rzadko opowiada o swoim życiu osobistym.

Spotkanie mistrzów

Julia Szeremeta również zaznaczyła swoją obecność w doborowym towarzystwie. Mistrzowie sportu w jednym miejscu to uczta dla fanów lekkoatletyki!

Przypominamy, że nasz kanał na YouTube, Fakt Sport, oferuje wszystkie najnowsze wideo związane z wydarzeniami w świecie sportu. Zachęcamy do ich odwiedzania.

Już dziś dołącz do naszej społeczności i polub naszą stroną na Facebooku!